Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Trendy v televizní technice pro rok 2011

, , aktualita
Trendy v televizní technice pro rok 2011
Již za dva dny se v Las Vegas otevřou brány největšího světového veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics show) 2011. Vloni byly největším tahákem veletrhu 3D zobrazovací technologie. Na co se můžeme těšit letos?
Trendy v televizní technice pro rok 2011
Oblasti televizní techniky budou zřejmě dominovat HDTV televizní přijímače, nikoliv kvůli své důležitosti, ale kvůli svým fyzickým rozměrům. Pravděpodobně se dočkáme panelů s gigantickými úhlopříčkami a velkým rozlišením, ať už to budou vzorky připravené pro sériovou výrobu nebo jen exhibiční kousky, k jejichž prodeji nikdy nedojde. Zcela jistě se objeví také ultratenké modely televizorů s LED podsvícením.

Stereoskopické zobrazování zřejmě bude také hrát důležitou roli. Na rozdíl od loňska, se můžeme těšit na větší množství zobrazovačů s malými úhlopříčkami, které se obejdou zcela bez brýlí. A objevit by se měly také nové odlehčené modely 3D brýlí, které budou univerzálně použitelné s televizory různých výrobců. Několik výrobců (mezi nimi např. LG) oznámilo své plány představit na CESu také mobilní TV přijímače s 3D zobrazovací technologií. Podle všeho však zatím půjde spíše o zařízení pracující na platformě ATSC (využívána v Severní Americe), nikoliv DVB-T/T2, která je používána v Evropě.Pod u nás zatím málo známou značkou Cydle by se měl objevit mobilní TV přijímač pro iPhone, který slibuje podporu napříč všemi standardy digitální televize, od amerických ATSC, ATSC-M/H přes evropské DVB-T a DVB-H až po latinskoamerické SBTVD-T. Přijímač bude dle informací výrobce kompatibilní s platformami Android a iOS (iPhone).

Důležitou roli bude u vystavovaných produktů hrát internet. Předpokládá se, že všechny nové modely televizorů budou připraveny pro připojení k internetu (stane se standardem u produktů střední a vyšší třídy), a s využitím jejich inovovaného firmwaru tak bude možné nejen využívat specializované aplikace pro přehrávání videosouborů z nejrůznějších internetových archivů, ale také prohlížet běžné webové stránky, včetně oblíbených sociálních sítí (Facebook, Twitter,…) nebo dokonce hrát on-line hry. Televizní přijímače se budou čím dál víc blížit počítačům, než televizorům, tak jak jsme je znali doposud.Na veletrhu CES 2011 bude předvádět své produkty, technologie a služby 2500 vystavovatelů, přičemž více než 1200 z nich budou společností ze zemí mimo Spojené státy. To představuje nárůst o 25 % ve srovnání s rokem 2010. V době konání veletrhu mezi 6. a 9. lednem je očekávána návštěvnost přesahující 120 000 účastníků z více než 130 zemí. Průběžné zpravodajství o nejzajímavějších novinkách z oblasti spotřební elektroniky vám budeme na TV Freaku přinášet tak, jak se budou během konání veletrhu objevovat.

Zdroj: cnet