Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Toshiba a 3D jako hlavní téma pro IFA

, , aktualita
Toshiba a 3D jako hlavní téma pro IFA
Společnost Toshiba oznámila, že ústředním tématem její prezentace na letošní výstavě IFA bude 3D a vedle toho také kvalita obrazu a hybridní služby s přidanou hodnotou včetně snadného a bezproblémového propojování zařízení. Co to vše znamená?
Toshiba a 3D jako hlavní téma pro IFA
Na letošní berlínský veletrh IFA si společnost Toshiba chystá novinky z oblasti 3D médií, kvalitního obrazu a hybridních služeb s přidanou hodnotou, což je například HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV – hybridní televizní a širokopásmové vysílání). Dále se firma bude zabývat bezproblémovou komunikaci různých přístrojů a sdílení multimediálních dat.Pro účely 3D zobrazení bude představena ucelená řada zařízení, kam patří televizory Edge s LED podsvícením, hi-end televizory CELL TV, přehrávače disků 3D Blu-ray a také notebook Satellite A665 využívající technologii NVIDIA 3D Vision s aktivními brýlemi. Ten rovněž dokáže přehrávat filmy z médií 3D Blu-ray. Navíc s chystají i další 3D vylepšení notebooků a televizorů značky Toshiba.

Novou vlajkovou lodí se tedy stane televizor CELL TV, který kromě nabídky vysoké kvality zobrazení využívá stejnojmenný procesor. Ten slouží pro převod dvourozměrného obrazu do 3D v reálném čase, přičemž Toshiba slibuje zachování kvality obrazu.Zmínená služba HbbTV umí zobrazovat na televizorech vysílaný program, současně také související obsah z Internetu a popřípadě nám dovolí využívat nových služeb včetně videa na vyžádání (Video on Demand – VoD), interaktivní reklamy, účasti v anketách a hlasováních, her a sociálních sítí, digitálního textu a elektronického programového průvodce (EPG).

Dále Toshiba spustila tzv. Hollywood Project, jenž má zvýšit kvalitu obrazu televizorů Toshiba REGZA TV díky inovativním technologiím. Dosáhnout se má dle Toshiby toho, aby diváci mohli sledovat filmy ve stejné kvalitě, v jaké je tvořili jejich režiséři. Kvůli tomu musí obraz nabídnout stejné parametry jako monitor, na němž tvůrci natočený film posuzovali během postprodukce. K tomu bude sloužit Hollywood Mode.

Nakonec se zmíníme o vizi Toshiby týkající se využití více zobrazovacích zařízení, čili Multi Screen Vision. Ta má na veletrhu IFA hrát ve firemní prezentaci zásadní roli a bude řešit to, jak mohou uživatelé uplatnit multimediální obsah způsobem vhodným pro jejich konkrétní zařízení a tento obsah sledovat na různých domácích zařízeních. K tomu se využijí televizory kompatibilní s OS Windows 7 a otevřenými standardy WiFi, WPS a DLNA. Nutná je také integrace široké konektivity a využití aplikace Toshiba Media Controller pro streamování digitálního obsahu z jednoho zařízení na jiné jedním kliknutím myši.

Tisková konference společnosti Toshiba se bude konat 2. září od 16. hodiny SEČ na stánku 101 v Hale 21A.

Zdroj: TZ Toshiba