Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Televize v roce 2020? Internet a 3D!

, , aktualita
Co očekáváte od televize a televizního vysílání dejme tomu za 10 let? Agentura Mediaresearch provedla průzkum mezi necelou tisícovkou respondentů starších 15 let, kterých se zeptala, jak si představují televizi v roce 2020.

Účastníci průzkumu od televizorů v blízké budoucnosti očekávají především to, že budou mít podobu domácích multimediálních center. Celých 15 % dotazovaných by v TV uvítalo možnost internetového připojení, podobně početná část respondentů očekává od televizorů 3D obraz (13 %).

Více než desetina respondentů si představuje televizi jako náhradu za PC, která bude obsahovat vestavěné přehrávače a pevný disk. Dalších deset procent dotazovaných by v televizi uvítalo archiv pořadů s videopůjčovnou, díky kterému by si mohli organizovat vlastní televizní program.Více než čtvrtina dotázaných nedokázala na otázku svých představ o televizi v roce 2020 odpovědět a 15 % respondentů je spokojeno se stávajícím stavem. Prakticky všechny funkce, které respondenti od televizorů v budoucnosti očekávají, jsou dostupné u nejnovějších modelů už nyní, nejsou však ještě masově rozšířeny a laická veřejnost o nich mnohdy nemá tušení.

Kromě funkcí, lidem záleží také na kvalitě obrazu a zvuku. Její zvýšení by uvítalo 7 % respondentů (tady agentura bohužel neuvádí, zda zkoumala i to, jak dotazovaní aktuálně přijímají TV vysílání, zda digitálně nebo analogově, pozemně či satelitně, případně jinak, poznámka redakce). Podle šesti procent respondentů by „televize budoucnosti“ měla mít možnost alternativního ovládání – hlasem, dotykem a případně i pohybem. Okrajově respondenti zmiňují také interaktivní funkce (4 %), na které jsou lidé zvyklí ze svého počítače.

Zdroj: Mediaresearch.
reklama
reklama