Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Televize budoucnosti dle Panasonicu

, , aktualita
Televize budoucnosti dle Panasonicu
Na obchodní výstavě Ceatec v Japonsku, konající se mezi 5. a 9. říjnem 2010, představil Panasonic svou vizi budoucnosti televizní zábavy. Televizní obrazovka již nemá sloužit jen k pasivnímu sledování pořadů.
Televize budoucnosti dle Panasonicu
S pomocí internetu a senzorů snímajících okolní dění, má být televizor spíše interaktivním komunikačním centrem. To vše Panasonic předvedl pomocí čtyř praktických prezentací na téma „zábava“, „životní styl“, „bezpečnost“ a dnes velmi módní „ekologie“.

Na poli zábavy Panasonic ukázal, že podle něj sledováním televizního pořadu vše jen začíná. Pokud diváka něco zaujme, může obraz zastavit doslova mávnutím ruky (televize umí snímat gesta) a pomocí informací vysílaných na pozadí okamžitě vyhledat další podrobnosti. Prakticky ukázal Panasonic tuto funkci na pořadu, ve kterém se objevil indický Taj Mahal. Divák pomocí gesta zastavil obraz, přičemž mu televize vyhledala podrobné informace a dokonce ukázala i nabídku zájezdů pro případ, že by měl zájem shlédnout tento div světa na vlastní oči.Dalším příkladem bylo „skupinové“ sledování sportovních pořadů spolu se vzdálenými přáteli, samozřejmě s možností vzájemné komunikace. Spíše zajímavou hříčkou byl televizní kvíz, kde divák zobrazil vlastní odpovědi na obrazovce spolu se svým obrazem z kamery, umístěné na televizi. Výsledkem byl dojem, jako by se soutěže sám zúčastnil.

V oblasti životního stylu je zajímavý interaktivní nákup oblečení a doplňků, umožňující si vše virtuálně vyzkoušet. Televizor zkombinoval 3D obraz uživatele a zboží mu doslova „oblékl“, stejně jako dokázal najít další zboží, které se hodí k již vybranému. Panasonic ukázal také možnosti přímého obchodování pomocí videokonference a aplikace podporující udržení zdravého životního stylu pomocí přehledu přijaté potravy a cvičení. A to i se statistickými funkcemi a radami od trenéra.Na obrazovce je možné zobrazit i záběry z bezpečnostních kamer, ať už kvůli odhalení případného zloděje nebo hlídání rozdováděných dětí. Ekologické funkce mají umožnit sledování energetické spotřeby domácnosti a případné vypínání nebo zapínání ostatních domácích spotřebičů v závislosti na čase nebo aktuálním výkonu solárních panelů.Zdroj: TechOn