Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně
Registrace: 7.4.2006
Komentářů: 2, score 1.0 | Svět hardware: 22/3.1
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.2.2023 s hodnocením +1:
Ale abych neřešil jen Discovery, tak i Picard byl pro mne velkým zklamáním. Když jsem poprvé slyšel, že se Picard vrací do Startreku, tak to znělo úžasně. Bohužel po prvním díle bylo jasné, že stejně jako Abrams se vše stylizuje ne do utopického vesmíru, kde se lidstvo poučilo z vlastních chyb, ale znovu do morality dnešního života. Ani Patrik už nebyl schopen svými proslovy napravit pochroumanou pověst. Nakonec jsem se divil, že po svém odkazu, který zanechal v TNG a všech filmech, byl ochoten přijmout takovouto roli.
Komentář z 1.2.2023 s hodnocením +1:
Tak co si budeme povídat. Pokud je člověk fanouškem Startreku a líbí se mu hodnoty a stav civilizace, které byly alespoň v nové generaci představovány, tak to vše skončilo desátým filmem ­(Nemesis­) a seriálem Enterprise. Jakmile se Abrams chopil režírování, šla veškerá morální evoluce, které lidstvo za stovky let dosáhlo, přímo do hnoje.
Ano, stylizace současných morálních hodnot do filmu z budoucnosti je jednoduše pochopitelná, přijatelnější pro širokou masu lidí a tím také pochopitelně vydělá víc peněz. Jenže to už není Startrek, ale nějaký pokus o další běžné sci­-fi a když se na to plácne nápis Startrek, tak to určitě vydělá nějaké ty prašule navíc. Discovery velice připomíná Stargate Universe.
Pokud by někdo namítal, že už dnes nejde dělat Startrek jako dřív, tak se stačí podívat na ­"The Orville­". Sethu MacFarlanovi patří obrovské díky, protože toto jeho dílo mělo na sobě mít hrdě název Startrek. Níže posílám odkaz na několik videí, které Vám snad situaci přiblíží. Hned na prvním videu je krásně vidět ta morální propast, respektive ukázka dnešního morálního stavu společnosti a snad tím, kam lidstvo za několik století dojde.

Pro srovnání:
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=rnlxugk3Qb0
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=­-DlnM5EufEQ
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=CqPo­-bDvl4A

P.S.:
Díky bohu za ­"Star Trek: Lower Decks­", alespoň tam je Startrek ještě v pořádku :­)