Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od Styryx_tvf
Mně přehrává všechny stanice barevně se zvukem, ČT1, Nova a Prima stereo, ČT2 pouze mono (slabší signál), všechno zatím přes analog. Nova občas běží mono a občas stereo, taky o něco slabší signál.
Ladil jsem to taky přes Polsko, přímo zadával frekvence (je zvláštní, že pokud se zvolí Česko, i když se zadávají přímo frekvence, tak prostě nic nenaladí, vypadá to jako by vůbec neladil).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jaký používáte software a přehrávání televize? Originální WinTV2000 nebo nějaký jiný? Tohle se mi stalo když jsem použil přehrávání v ATV2000 na Overlay, stalo se mi to jak s touto kartou, tak s kartou PV-951 co jsem tam měl předtím (ale jenom při Overlay). Údajně jde o nějaký PCI lock u chipsetů jiných než Intel (jaký máte na těch PC chipset? prý to je problém hlavně u chipsetů VIA a SIS já mám VIA). Ale přes orig. WinTV2000 mi běží všechno jakž takž (s určitými menšími problémy, viz moje posty výše), akorát po cvíli se začne trochu škubat obraz, pomůže znovualadění stejného kanálu. Ale v aplikaci WinTV se mi PC ještě nezasekl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo, teď jsem si všiml že máte chipset Intel, takže s tím PCI lockem by snad problém být neměl, ale kdo ví ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Díky za tip, MyTheatre zkusím. Pokud by byl lepší než WinTV a/nebo na něm šel aspoň teletext, bylo by to good.

Nešlo o zpoždění DVB vůči analogu, ale o zpoždění analogu na této kartě vůči analogové televizi (klasická CRT). Ale to není nějaký závažný problém pokud mam zavřený dveře do vedlejšího pokoje tak mě to netrápí :-D, možná to bude dělat SW WinTV, jestli něco předpočítává nebo tak něco. DVB mě zatím netrápí, to u nás zatim nevysílaj, ale pokud by byl program kterej umí obojí, tak by byl šikovnej aby člověk do budoucna zase nemusel hledat novej (standardní WinTV2k umí analog i digitál, ale jak už jsem zmínil přepnutí - naladění - programu trvá nějak strašně dlouho cca 10s, tak nevím jestli je to nějaký známý problém tohodle softu nebo jestli je to jenom u mě a tím by mohlo být možné to nějak vyřešit).

Jinak už se mi podařilo to najednou zničehožnic naladit na ATV2000 (netuším co jsem změnil, myslim že nic, ale najednou to šlo, včetně zvuku - možná to po přepnutí potřebovalo restart i když ten jsem předtim myslim taky zkoušel). Nicméně v Overlay pokud to běží přes ATV2000 po chvilce kompletně zamrzne počítač a zůstane svítit kontrolka disku, přesně stejně jako mi to při overlay dělala karta PV951 kterou jsem tam měl předtím (tehdy jsem k tomu našel něco ve smyslu že to způsoboval PCI lockup či tak něco, zkoušel jsem všelicos včetně PCI latencí ale nic nepomohlo).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mám s touto kartou několik následujících problémů, pokud by někdo věděl jak je řešit:

1) při přepínání kanálů (zatím pouze analog, digit. zatím u nás není bude až příští rok) - přepnutí kanálu trvá docela dlouho, cca 15 sekund - má někdo s tímto stejné zkušenosti nebo je to jenom u mě? (používám analogový anténní vstup, ze společné antény, jdou mi zatím jenom programy ČT1, ČT2, Nova a Prima)

2) docela znatelné zpoždění oproti televizi - cca 2 sekundy rozdíl mezi norm. televizí a přehráváním z karty (ale zvuk a obraz je na kartě synchronní, takže celkem v poho)

3) teletext přes VTplus se mi zatím nepodařilo rozchodit - nejde ani se zapnutým WinTV2000 ani s vypnutým, navíc se zapnutým WinTV2k velmi často "zasekne" tuner a je nutný restart celého PC aby opět šla televize - jak to rozjedu? Je tam taky nějaký nastavení přes co teletext půjde (VTplus setup) tak nevim jestli to mam nastavený dobře - jsou tam volby "Use VTplus with WinTV32 Software (btwtvcmx.dll)", "Use VTplus with WinTV16 Software (btwintvx.dll)"; ať zvolím cokoliv, vypíše box kde je "Please setup your card with the Win/TV setup program" (ale karta je nastavená, protože normálně funguje).

4) Nejde mi v ATV2000. Nastavil jsem Hauppauge HVR 1300 všude kde to šlo - v Setupu: karta - internal, zdroj zvuku - zde nemám Hauppauge!, pouze standardní windows zdroje jako mic , line-in apod.; pak v popup menu ze spuštěného ATV2000: zařízení - zachytávání videa - Hauppauge, zařízení - zachytávání zvuku - Hauppauge; zařízení - přehrávač videa - Video renderer; zařízení - přehrávač zvuku - Default DirectSound device. Pořád ale nejde obraz ani zvuk, na obrazovce se akorát zobrazí OSD text "Graph failed".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo a ještě, ve WinTV2000 po chvíli začne poškubávat obraz (cca po 10-15 min.), po "znovunaladění" stejného kanálu to běží opět plynule a pak až do vypnutí WinTV2000 ok (co jsem zatím pozoroval).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)