Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Společnost LG vede v prodeji LED LCD TV, Samsung ji dohání

, , aktualita
Společnost LG vede v prodeji LED LCD TV, Samsung ji dohání
Korejská společnost LG Display v prvním čtvrtletí tohoto roku po celém světě prodala nejvíce LCD televizorů s LED podsvícením, konkurenční Samsung ji však rychle dohání. Vyplývá to z nové studie DisplayResearch.
Společnost LG vede v prodeji LED LCD TV, Samsung ji dohání
Display Research každé tři měsíce vydává zprávu s názvem Quarterly Large-Area TFT LCD Shipment –Advanced LED Report, která se zabývá celosvětovými tržbami LED LCD TV. V prvním čtvrtletí roku 2011 podle ní LG Display prodal více než čtyři miliony LCD televizorů opatřených LED podsvícením. I když to bylo dost, aby si korejská společnost udržela prvenství, její podíl na trhu v tomto období klesl z 31% (v posledním čtvrtletí minulého roku) na 27%. Naopak konkurenční Samsung posílil a v prvním čtvrtletí zvýšil svůj podíl z 21% na 24%. Na třetí příčce skončila společnost Sharp spolu s tchajwanským výrobcem AU Optronics - obě firmy mají po 18% trhu. Čtvrté místo pak obsadila další tchajwanská společnost, Chimei Innolux s 9%.


Co se týče celkových příjmů, vyhrál v prvním čtvrtletí 2011 nad LG těsně Samsung, který v této oblasti zvětšil svůj podíl z 27.3% na 30%. LG Display "sebral" v prvním čtvrtletí 27% všech příjmů z prodaných LCD televizorů na trhu. Do vývoje a marketingu LCD TV s LED podsvícením investuje většina velkých výrobců HDTV stále více, neboť si tyto displeje díky své tloušťce a efektivnímu využívání energie získávají mezi uživateli stále více příznivců. Mezi LCD televizory se ty s LED podsvícením vyskytují nejvíce u úhlopříček 125 cm a větších.

Zdroj: HDTVTest