Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony zvažuje použití 3D technologie od LG

, , aktualita
Sony zvažuje použití 3D technologie od LG
LG Electronics a Sony mají možná spor ohledně patentu u Blu-ray technologie používané v PlayStationu 3, to však nebrání jihokorejské společnosti, aby se nesnažila přesvědčit Sony pro používání její pasivní 3D LCD technologie FPR.
Sony zvažuje použití 3D technologie od LG
LG tak útočí na Samsung, který na trhu 3D televizorů vede a snaží se nabízet svůj alternativní formát pro zobrazování trojrozměrného videa společnosti Sony. Šéf LG Display Kwon Young-soo tento týden oznámil, že jeho společnost technologii FPR nabídla několika velkým výrobcům televizorů a Sony opravdu reálně zvažuje, že ji ve svých zařízeních použije. Až doposud japonský výrobce u svých 3D TV používal aktivní technologii. Od uvedení technologie FPR na trhu v Pekingu v lednu v prosinci minulého roku již LG uzavřel smlouvy o jejím používání s velkými světovými výrobci jakou jsou Vizio, Toshiba, Philips a čínské firmy Hisense, Haier nebo Skyworth.


Všechny tyto firmy budou vyrábět a propagovat 3D LCD televizory s technologií FPR již v tomto roce. LG tvrdí, že technologie FPR nabízí kvalitnější obraz, který je šetrnější k očím a navíc umožňuje využití polarizovaných 3D brýlí, které jsou mnohem dostupnější a jejich nošení pohodlnější, než 3D brýle pro aktivní 3D technologii. LG v současné době stále ještě vyrábí a prodává 3D televizory postavené na konkurenční technologii ASG, avšak v prvním čtvrtletí tohoto roku chce představit celou řadu 3D TV postavených na FPR.

Zdroj: HDTVTest