Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí HDD Hi-Fi systémy GIGA JUKE

3.6.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony v tiskové zprávě představila své dva nové Hi-Fi systémy využívající pevné disky, díky nimž si budeme moci udělat vlastní domácí jukebox. Jedná se o produkty GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD, které dokáží nahradit naše média plná hudby.
Sony své systémy GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD tedy prezentuje hlavně jako jukeboxy schopné zaznamenat hudbu z různých médií a uchovat ji v různých formátech. A že jsou prezentovány jako Hi-Fi, nabídnuta by měla být také slušná kvalita přednesu zvukového záznamu, který jsme si předtím na zařízení nahráli z našich PC, MP3 přehrávačů, telefonů, USB disků, CD nebo vinylových desek.GIGA JUKE NAS-SC500PK nabízí 160GB pevný disk, což na dnešní dobu není mnoho, ale přeci jen si na něj můžeme zaznamenat 1300 hodin hudby v bitrate 256 kbps. Jedná se o speciální zařízení složené z hudebního serveru a bezdrátového přehrávače. Těch může být až pět napojených na mateřský server a každý z nich může přehrávat něco jiného. Tlačítko PARTY je ale nastaví tak, aby přehrávaly to samé.

Pro přenos hudebních souborů na hudební server z domácího počítače slouží software Music Transfer s využitím ethernetového kabelu nebo bezdrátově přes router. Systém by měl také případně rozeznat pouze nové soubory a pouze ty si přidat na svůj disk. Mezi podporované formáty pak patří, MP3, AAC, Linear PCM, WMA a ATRAC, ovšem opět chybí FLAC. Dostupná je ale databáze 350 tisíc alb pro automatické označení hudebních souborů a další alba se mohou dotáhnout přes Internet. Funkce SensMe pak dokáže analyzovat a rozdělit hudbu do 27 kategorií podle "nálady".

Co se týče reproduktorů ty byly oproti předchozím modelům přepracovány. Je zde předělaný woofer s technologií Twin Magnet a celkově má nový systém poskytnout čistší zvuk a zlepšené basy. Kromě toho je zde firemní engine DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) pro obnovu detailů ztracených kompresí. A pak je tu port pro zařízení Walkman X, MP3 přehrávače s OLED displeji.GIGA JUKE NAS-E300HD je kompatibilní s formáty MP3, AAC a WMA, má pouze 80GB pevný disk, 60W zesilovač oproti 100W u předchozího jukeboxu a také zabudovaný WM-PORT a jinak by měl nabídnout to podobné funkce. Oba systémy budou k dispozici v Evropě v polovině června.

Zdroj: TZ Sony