Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony uvádí 19 nových Handycam

, , aktualita
Sony uvádí 19 nových Handycam
Společnost Sony vydala pro tento rok 19 nových modelů kamer řady Handycam, z nichž 6 modelů využívá HD rozlišení a zbylých 13 standardní rozlišení. Mezi hlavní charakteristiky dle výrobce patří inovativní technologie a snadná použitelnost.
Sony uvádí 19 nových Handycam
Nové funkce tak zahrnují například záznam videa na Memory Stick (fce Hybrid), dále na vnitřní paměť (Hybrid Plus), rozlišení až 1920 x 1080 a máme tu technologii Exmor, procesory BIONZ, ovládání přes HDMI BRAVIA Sync, atd.

CMOS modely také nabízí detekci obličejů pro pořizování videa i fotografií a další funkce pro úpravy a postoupení záznamu.Technologie Exmor se snímačem ClearVid CMOS má k dispozici sloupcový A/D převodník pro vyšší citlivost a zároveň nižší obrazový šum. Procesory BIONZ byly poprvé použity v digitálních aparátech Sony Alpha a Cyber-shot a nyní se uplatní i v kamerách pro rychlé zpracování signálu. A jak už to bývá u Sony zvykem, za objektivy byly zvoleny Carl Zeiss s až 15x zoomem a optickým stabilizátorem Super SteadyShot.Automatická detekce obličejů má zajistit, aby je automatické ostření a expozice co nejlépe zachytily. Krůčkem navíc je Face Detection Bit Allocation, kterážto technologie má pro obličeje vyhradit více datové šířky, čímž se má docílit jejich lepšího zachycení. Při kontrastně problematických podmínkách, jako například při ostření proti slunci, má pomoci úprava dynamického rozsahu D-Range Optimiser, která byla také dříve výsadou pouze aparátů DSLR a Cyber-shot.

Pro pohodlnější ovládání si nové Handycam připravily dotykové LCD displeje Xtra Fine. Moderní Handycam tedy zahrnují tyto modely: AVCHD HDD s HD rozlišením a pevným diskem, AVCHD DVD s HD rozlišením DVD mechanikou pro 8cm disky, HDV s HD rozlišením a DV pásky, HDD se standardním rozlišením a pevným diskem, DVD s taktéž stand. rozlišením a 8cm DVD a DV pro DV pásky. A pro všechny tyto kamery si Sony samozřejmě připravilo i příslušenství pro pohodlné přenášení - různé brašny a pouzdra.

Zdroj: TZ Sony