Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony: TV divize musí zpět do kladných čísel

, , aktualita
Sony: TV divize musí zpět do kladných čísel
Hlavním cílem druhého největšího výrobce LCD televizorů na světě, japonské společnosti Sony, je pro nadcházející finanční rok, který se počítá od dubna 2011 do konce března 2012, dostat se do kladných čísel.
Sony: TV divize musí zpět do kladných čísel
Televizní divize elektronického gigantu Sony po ekonomické stránce nezvládla přechod z CRT TV na ploché LCD televizory. S LCD se totiž trápí už šest let, kdy vykazuje nepřetržitě ztráty. Změnit se to má příští rok, kdy se stane ziskovost divize televizních přijímačů hlavním cílem. Tento rok si dala za cíl prodat 25 miliónů kusů TV, avšak ani to se možná nezadaří, kvůli špatným prodejům v Severní Americe.


Nejlepší u nás dostupná 3DTV od Sony Bravia KDL-60LX905.


Důvod, proč je Sony se svými televizory v tak složité situaci a nevykazuje slušné zisky, je podle slov manažera společnosti Hiroshi Yoshioka hlavně ten, že Sony nevyrábí základní kámen svých TV – LCD panely sama, ale odebírá je od subdodavatele (od společnosti Sharp).


Továrna Sharpu, ve které měsíčně vznikne 100 000 panelů pro TV.

A na otázku, jak vypadají prodeje televizních přijímačů značky Sony před vánoci, odpověděl Yoshiokama stručně: „jsou podle očekávání.“ V listopadu konečně také zabodovaly 3D televizory, které měly od doby uvedení na trh poměrně špatnou bilanci prodejů. Uvidíme, zda se známému a hlavně tradičnímu výrobci televizních přijímačů podaří splnit ambiciózní plány.

Zdroj: marketwatch