Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony SMP-N200 pro chytřejší televizi

, , aktualita
Sony SMP-N200 pro chytřejší televizi
S nejrůznějšími síťovými multimediálními přehrávači se nyní nejspíš roztrhl pytel a žádný velký výrobce nechce zůstat pozadu za konkurencí. Proto i Sony představilo svůj SMP-N200 s videopůjčovnou HD i 3D, streamováním hudby, internetovým prohlížečem i DLNA.
Sony SMP-N200 pro chytřejší televizi
„Surfuj na netu z pohodlí pohovky, užij si půjčování filmů přes síť, v HD i 3D. Oživ svoje fotky a videa na celé ploše svojí TV obrazovky...“ tak nějak zní reklama na nový síťový multimediální přehrávač Sony SMP-N200. Cílem je přeměna obyčejného (několik let starého) televizoru na internetovou TV, se vším všudy včetně internetových TV archivů, oblíbených stránek... i notoricky známých stránek, jako je Facebook či YouTube. Důstojnou konkurenci tento přehrávač nalezne např. mezi Philips HMP5000, LG ST600 nebo třeba v mírně starším EVOLVE Solaris.Je jasné, že někomu takové řešení vyhovovat nemusí. Buď má v obyváku HTPC (které redukuje jakoukoliv televizi na velký monitor), právě si koupil Smart TV, popřípadě si z nejrůznějších důvodů vystačí bez internetu (plus souvisejících služeb) v televizi, apod. Multimediální přehrávač tohoto typu je podobný Set-top boxu a měl by proto jít zapojit k jakékoliv televizi s příslušnými vývody. Samostatnou kapitolou je možný vznik „Temelína“ o deseti ovladačích...


Svým vzhledem Sony SMP-N200 výrazně nevybočuje ze současných trendů.

Ale zpět k novému přístroji od Sony. Jako správný „Smart TV box“ umožňuje přístup k firemní databázi filmů. Jinými slovy to znamená, že je možné streamovat tisíce klasických i současných filmů ze sítě Sony Entertainment Network. V nabídce jsou přitom filmy velkých a věhlasných studií, někdy v HD i 3D. Databáze 10 milionů skladeb pak obsahuje široký výběr všeho možného od Bacha po Beach Boys. K tomu je možné okusit 3D dostupné pod službou 3D Experience (což je ochutnávka upoutávek a krátkých ukázek ve 3D).


Jednoduchý ovladač přístroje nese označení RMT-D302.

Připojení k internetu by mělo proběhnout do několika vteřin, ať už se jedná o ethernetový kabel, nebo Wi-Fi. Další funkcí je streamování přes DLNA, jenž dovoluje přehrávání fotek, hudby a videa na příslušném PC, notebooku nebo jiném kompatibilním zařízení. K tomu slouží opět Wi-Fi nebo USB. Navíc má být možné vše ovládat přes volně šiřitelnou aplikaci určenou pro komunikátor s OS Android, iPhone nebo třeba Tablet PC vyrobený stejnou firmou. Poslední případ údajně umožňuje posílání veškerého obsahu do přehrávače.

Je ale otázkou, kolik bude tato „sranda“ stát a kdy přesně se síťový multimediální přehrávač SMP-N200 dostane na pulty obchodů v české kotlině. Jako datum uvedení na trh obecně se sice uvádí říjen 2011, ale je to s drobnou poznámkou, že se datum dostupnosti bude lišit podle země.

Zdroj: FlatpanelsHD