Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony nabízí čtyři nové A/V receivery

, , aktualita
Sony nabízí čtyři nové A/V receivery
Společnost Sony vydala tiskovou zprávu o svých čtyřech nových receiverech, které se řadí také do nové řady DH. Ta má za úkol nahradit stávající řadu DG a pak je tu nejvyšší model STR-DA6400ES s certifikací DLNA, což je první receiver Sony fungující v síti Network Server Model.
Sony nabízí čtyři nové A/V receivery
Začneme právě s popisem STR-DA6400ES vydávaného za vlajkovou loď. Novinka umožňuje díky podpoře Network Server Model přenos a reprodukci hudby, digitálních fotografií i video záznamů uložených v připojeném osobním počítači nebo na serveru. Další funkce nám také zajistí převod analogového signálu z vinylů, CD přehrávačů a podobných zařízení do digitální podoby, již pak může odeslat na další klientská zařízení.Dále byla zdůrazněna rozhlasová služba SHOUTcast pro poslech hudby a její další distribuci až do tří místností. Receiver jinak disponuje 7.1 kanály, šesti HDMI vstupy, z nichž jeden je na přední straně pro připojení videokamery apod. HDMI výstupy tu pak máme dva a všech osm podporuje standardy 1080/24P, x.v. Colour a Deep Colour disků Blu-ray.

Sony se také zaměřilo na zvukovou stránku a přichází s podporou standardů Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS HD Master Audio a DTS High Resolution Audio. Samotný výrobce k tomu přidává funkci Digital Cinema Auto-Calibration pro automatické nastavení zvuku a vylazení osmi kanálů s ohledem na reproduktory, místnost a pozici posluchačů. Tento model se na pulty dostane v květnu.

Zbývající tři zařízení řady STR-DH (STR-DH500, STR-DH700 a STR-DH800) tedy nahradí řady STR-DG. "Pětistovková" verze nabízí 5.1 kanálů, tři HDMI vstupy a jeden výstup (switch). Dále tu je automatická kalibrace a Digital Media Port.


STR-DH700 je již pro náročnější zákazníky, kteří chtějí 7.1 kanálů, 3 HDMI vstupy a 1 výstup (repeater) a také podporu standardů x.v. Colour, Deep Colour a Bi-Amp. Poslední jmenovaná fce slouží k pouze k oddělení basového a výškového pásma do příslušných reproduktorů. Ty také můžeme díky S-AIR připojit bezdrátově, což se hodí především pro zadní satelity.

A poslední model STR-DH800 má již 4 HDMI vstupy a 1 výstup a navíc nabízí HD audio kodeky Dolby Tru a DTS HD Master Audio. Modely STR-DH500 a STR-DH700 budou na trh uvedeny v květnu, STR-DH800 v červenci.

Zdroj: TZ Sony