Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony HDR-UX7 umí natáčet video ve vysokém i standardním rozlišení

, , aktualita
Sony HDR-UX7 umí natáčet video ve vysokém i standardním rozlišení
Videokamera, kterou si dnes představíme, je určena zejména movitějším a náročnějším uživatelům. Sony HDR-UX7 AVCHD DVD HandyCam nabízí CMOS snímač o rozlišení 3 megapixely a možnost nahrávat video na DVD média jak v HD, tak i v SD (Standard...
Sony HDR-UX7 umí natáčet video ve vysokém i standardním rozlišení
Videokamera, kterou si dnes představíme, je určena zejména movitějším a náročnějším uživatelům. Sony HDR-UX7 AVCHD DVD HandyCam nabízí CMOS snímač o rozlišení 3 megapixely a možnost nahrávat video na DVD média jak v HD, tak i v SD (Standard Definition) režimu.

Jak jsme již zmínili v úvodu, Sony HDR-UX7 je vybavena třímegapixelovým CMOS snímačem schopným zaznamenávat High Definition video (1080 řádek) a případně i ve Standard Definition (580 řádků). Krom toho použitý CMOS snímač dokáže produkovat fotografie o max. 6 megapixelech. Výhoda CMOS čipu místo CCD je mj. v tom, že CMOS potřebuje mnohem méně elektrické energie, takže vám kamera déle vydrží na jedno nabití.

Videokamera nahrává na standardní 8 CM DVD média, podporovány jsou formáty DVD-R/-RW/+RW/+R DL (Dual Layer). Snímky o maximálním možném rozlišení 2848 x 2136 bodů lze ukládat na paměťové karty Memory Stick (Duo nebo Pro Duo).

Co se týče objektivu a jeho vlastností, čeká na nás starý dobrý Carl Zeiss Vario – Sonnar T schopný eliminovat část nechtěných záblesků. K dispozici je 10x optický zoom a 20x digitální přiblížení.

Jedním z lákadlem této kamery je technologie x.v Color slibující téměř dvojnásobek (přesněji 1.8x) barev při snímání než jiné videokamery. Jak moc jde o skutečné vylepšení a nakolik jen o marketingový tah ukáží až recenze.

Během snímání a při prohlížení již vytvořeného videa oceníte 3,5" dotekový LCD displej o rozlišení 211 000 bodů a s možností otočit obraz až o 270 stupňů.

Během nahrávání HD videa nejste ochuzeni o pořizování fotografií, ale můžete vytvářet snímky ne sice v plném rozlišení, ale "pouze" v 4,6 megapixelech a ukládat je na paměťovou kartu Memory Stick.

Z dalších funkcí zmíníme optickou stabilizaci obrazu, nahrávání zvuku tříkanálovým mikrofonem ve standardu Dolby Digital 5.1a výdrž až pět hodin při snímání v hledáčku a 4 hodiny záznamu při použití LCD displeje. Cena v obchodu SonyStyle činí 1 199 USD, cena kamery v České republice se pohybuje kolem 30 000 Kč.