Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Sony aktualizuje televize z roku 2015. Na stařičký Android TV Oreo

, , aktualita
Sony nezapomnělo na pět let staré modely svých televizorů a posílá na ně velkou softwarovou aktualizaci, která je zatím dostupná ve vybraných regionech. Update přináší Android TV Oreo, který nepatří k tomu nejnovějšímu od Googlu.

Televizory jen výjimečně používají nejaktuálnější verzi Androidu TV, takže i v případě aktualizací výrobci mnohdy jen dohánějí ztrátu. Velmi dlouhý je příběh updatu televizorů Sony na Android TV Oreo, který začal koncem roku 2018 v USA a během února 2019 v Evropě. Záhy ovšem musela být distribuce pozastavena kvůli chybě a k obnovení došlo až v květnu. Tento časový rámec se týkal modelových řad z let 2016 až 2018, ale nyní přichází překvapení i pro majitele starších televizorů od Sony. Japonský výrobce totiž zahájil distribuci i pro modely z roku 2015, a to konkrétně z řad KD-, KE- a XBR-.
 
 
Aktualizace je šířena postupně pro jednotlivé modely, a to zatím pouze v Indii a dalších zemích asijsko-pacifického regionu. Můžeme ovšem předpokládat, že pokud se neobjeví problémy, během pár týdnů snad update dorazí také do Evropy. Jeden z prvních uživatelů na platformě Reddit, který měl možnost si firmware nainstalovat, si chválí lepší uživatelský zážitek a celkově svižnější rozhraní než doposud. Objevuje se ovšem také kritika, která míří na změny v uživatelském rozhraní Androidu TV 8.0 Oreo. Připomeňme, že se jedná o tři roky starou verzi operačního systému. Na prvních modelech již běží Android TV 10 a v případě smartphonů již Google testuje beta verzi Androidu 11.
 
Přesto překvapí, že Sony stále podporuje pět let staré televizory, u kterých jejich majitelé nejspíš již žádnou větší aktualizaci nečekali. Na oficiálních stránkách Sony se objevil změn, který zahrnuje jak novinky přímo z Androidu TV Oreo, tak změny přidané samotným výrobcem. Hned po aktualizaci si uživatelé všimnout přepracované domovské obrazovky a dalších změn v uživatelském rozhraní, jako je přesunutí ikony časovače zapnutí do pravého horního rohu. Nové možnosti ovládání potom přinese podpora digitálního Asistenta od Googlu, který je založen na umělé inteligenci. Sony také rozšířilo podporované formáty přes USB/DLNA nebo vylepšilo zážitek v aplikacích Video, Hudba a Fotky.
 


reklama
reklama