www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony aktualizuje televize z roku 2015. Na stařičký Android TV Oreo

Sony aktualizuje televize z roku 2015. Na stařičký Android TV Oreo
, , aktualita
Sony nezapomnělo na pět let staré modely svých televizorů a posílá na ně velkou softwarovou aktualizaci, která je zatím dostupná ve vybraných regionech. Update přináší Android TV Oreo, který nepatří k tomu nejnovějšímu od Googlu.
K oblíbeným
reklama
Televizory jen výjimečně používají nejaktuálnější verzi Androidu TV, takže i v případě aktualizací výrobci mnohdy jen dohánějí ztrátu. Velmi dlouhý je příběh updatu televizorů Sony na Android TV Oreo, který začal koncem roku 2018 v USA a během února 2019 v Evropě. Záhy ovšem musela být distribuce pozastavena kvůli chybě a k obnovení došlo až v květnu. Tento časový rámec se týkal modelových řad z let 2016 až 2018, ale nyní přichází překvapení i pro majitele starších televizorů od Sony. Japonský výrobce totiž zahájil distribuci i pro modely z roku 2015, a to konkrétně z řad KD-, KE- a XBR-.
 
 
Aktualizace je šířena postupně pro jednotlivé modely, a to zatím pouze v Indii a dalších zemích asijsko-pacifického regionu. Můžeme ovšem předpokládat, že pokud se neobjeví problémy, během pár týdnů snad update dorazí také do Evropy. Jeden z prvních uživatelů na platformě Reddit, který měl možnost si firmware nainstalovat, si chválí lepší uživatelský zážitek a celkově svižnější rozhraní než doposud. Objevuje se ovšem také kritika, která míří na změny v uživatelském rozhraní Androidu TV 8.0 Oreo. Připomeňme, že se jedná o tři roky starou verzi operačního systému. Na prvních modelech již běží Android TV 10 a v případě smartphonů již Google testuje beta verzi Androidu 11.
 
Přesto překvapí, že Sony stále podporuje pět let staré televizory, u kterých jejich majitelé nejspíš již žádnou větší aktualizaci nečekali. Na oficiálních stránkách Sony se objevil změn, který zahrnuje jak novinky přímo z Androidu TV Oreo, tak změny přidané samotným výrobcem. Hned po aktualizaci si uživatelé všimnout přepracované domovské obrazovky a dalších změn v uživatelském rozhraní, jako je přesunutí ikony časovače zapnutí do pravého horního rohu. Nové možnosti ovládání potom přinese podpora digitálního Asistenta od Googlu, který je založen na umělé inteligenci. Sony také rozšířilo podporované formáty přes USB/DLNA nebo vylepšilo zážitek v aplikacích Video, Hudba a Fotky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář