www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony aktualizuje televize z roku 2015. Na stařičký Android TV Oreo

Sony aktualizuje televize z roku 2015. Na stařičký Android TV Oreo
, , aktualita
Sony nezapomnělo na pět let staré modely svých televizorů a posílá na ně velkou softwarovou aktualizaci, která je zatím dostupná ve vybraných regionech. Update přináší Android TV Oreo, který nepatří k tomu nejnovějšímu od Googlu.
K oblíbeným
reklama
Televizory jen výjimečně používají nejaktuálnější verzi Androidu TV, takže i v případě aktualizací výrobci mnohdy jen dohánějí ztrátu. Velmi dlouhý je příběh updatu televizorů Sony na Android TV Oreo, který začal koncem roku 2018 v USA a během února 2019 v Evropě. Záhy ovšem musela být distribuce pozastavena kvůli chybě a k obnovení došlo až v květnu. Tento časový rámec se týkal modelových řad z let 2016 až 2018, ale nyní přichází překvapení i pro majitele starších televizorů od Sony. Japonský výrobce totiž zahájil distribuci i pro modely z roku 2015, a to konkrétně z řad KD-, KE- a XBR-.
 
 
Aktualizace je šířena postupně pro jednotlivé modely, a to zatím pouze v Indii a dalších zemích asijsko-pacifického regionu. Můžeme ovšem předpokládat, že pokud se neobjeví problémy, během pár týdnů snad update dorazí také do Evropy. Jeden z prvních uživatelů na platformě Reddit, který měl možnost si firmware nainstalovat, si chválí lepší uživatelský zážitek a celkově svižnější rozhraní než doposud. Objevuje se ovšem také kritika, která míří na změny v uživatelském rozhraní Androidu TV 8.0 Oreo. Připomeňme, že se jedná o tři roky starou verzi operačního systému. Na prvních modelech již běží Android TV 10 a v případě smartphonů již Google testuje beta verzi Androidu 11.
 
Přesto překvapí, že Sony stále podporuje pět let staré televizory, u kterých jejich majitelé nejspíš již žádnou větší aktualizaci nečekali. Na oficiálních stránkách Sony se objevil změn, který zahrnuje jak novinky přímo z Androidu TV Oreo, tak změny přidané samotným výrobcem. Hned po aktualizaci si uživatelé všimnout přepracované domovské obrazovky a dalších změn v uživatelském rozhraní, jako je přesunutí ikony časovače zapnutí do pravého horního rohu. Nové možnosti ovládání potom přinese podpora digitálního Asistenta od Googlu, který je založen na umělé inteligenci. Sony také rozšířilo podporované formáty přes USB/DLNA nebo vylepšilo zážitek v aplikacích Video, Hudba a Fotky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G
Xiaomi připravuje další inovaci v oblasti televizorů, kterou hodlá představit příští týden. Půjde o novinku z řady Mi TV Lux, která by měla nabídnout rozlišení 8K, zobrazovací technologii mini LED a podporu 5G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
23.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik