Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony a nová řada BD systémů

, , aktualita
Sony a nová řada BD systémů
Společnost Sony přišla s celou novou řadou systémů BDV, což jsou domácí kinosystémy pro přehrávání Blu-ray médií. Celkem je nových modelů sedm, takže je velká šance, že se některý zrovna trefí do vašeho vkusu. Pojďme se na ně podívat.
Sony a nová řada BD systémů
Prvním představeným modelem je Sony BDV-E300 a hned za ním EDV-E800W. Oba nabízí výkon zesilovače S-Master 1000 Wattů a podporují poslední funkce BD-Live pro stahování přídavného obsahu a zadní reproduktory se k nim připojují bezdrátovým způsobem. Dále tu je 24p s x.v.Colour pro zlepšené barevné podání, Dolby TrueHD a také DTS-HD MA se Sony Digital Cinema Sound, jež se zase postarají o kvalitnější zvukové podání.


Sony BDV-E300

Dále tyto systémy umí tzv. upscaling filmů z DVD na vyšší rozlišení (ne však až na Full HD) a o zdánlivě prostorový zvuk se postará Sony Virtual 7.1. Skutečné 7.1 kanály může s těmito systémy vytvořit kit WAHT-SBP1 složený ze zesilovače a dalších dvou reprobeden. BDV-E300 má jinak pět satelitů a subwoofer, zatímco BDV-E800W má čtyři velká repra a subwoofer. Oba podporují BRAVIA Sync, takže je budeme moci ovládat jedním univerzálním ovladačem společně s dalšími zařízeními a Digital Cinema Auto Calibration dovoluje nastavení prostorového zvuku podle toho, kde budeme sedět. Nakonec se Sony v souvislosti s těmito dvěma systémy zmiňuje o Digital Media Portu, jenž umožní připojení iPodu, Walkmanu, mobilních telefonů a jiných zařízení s Bluetooth. Díky tomu budeme moci i streamovat video na televizi.


Sony BDV-Z7

Pak je tu BDV-Z7, což je systém se dvěma kanály a subwooferem. Nechybí podpora S-Force Front Surround, který zajistí virtuální zvuk s 5.1 kanály. Dosahuje výkonu 350 W, BD-Live, 24p a x.v.Colour, Full HD video s posledními HD audio kodeky, upscaling DVD filmů, BRAVIA Sync a také Digital Media Port. BDV-360FS má výkon 400 W a také 2.1 kanály s podporou S-Force Front Surround. Tento systém se vyznačuje malinkými satelity. A nakonec tu je HTP-BD36SS s 1000W výkonem, kompaktními satelity, bezdrátovým připojením a jemu podobný HTP-BD36SF se čtyřmi reprobednami určenými pro postavení na podlahu.


Sony HTP-BD36SF

Poslední čtyři soustavy doplňuje BDP-S360, což je přehrávač Blu-ray médií s HDMI vstupy pro další zdroje signálu a podporou všeho, co předešlé systémy nabízí.

Zdroj: TZ Sony