www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Skryté nastavení „promění“ LG C1 na G1 s jasnějším panelem OLED Evo

Skryté nastavení „promění“ LG C1 na G1 s jasnějším panelem OLED Evo
, , aktualita
V servisním menu LG C1 lze změnit nastavení tak, aby se televizor choval jako dražší model G1. Díky tomu by měli uživatelé těžit z vyššího jasu, který přináší nové panely „OLED Evo“. LG pochopitelně tento postup nedoporučuje.
K oblíbeným
reklama
Zní to trochu jako z nějaké pochybné internetové reklamy: „Tento muž objevil trik, jak ze své OLED TV udělat vyšší model a ušetřit desetitisíce. Výrobci televizí ho nenávidí!“.  Na internetu se opravdu objevil postup, který by měl umožnit upgradovat televizor LG C1 na dražší G1 – tedy alespoň z hlediska obrazové kvality. Stačí k tomu změnit ID zařízení v servisním nastavení a oklamat tak firmware. Jaký by měl být výsledek? Především zvýšení maximální jasu obrazovky. Řada LG G1 totiž přišla s vylepšeným panelem, který výrobce označil jako OLED Evo.
 
 
Tyto panely ovšem sjíždí ze stejné výrobní linky LG Display v čínském Kantonu jako panely, které používá nižší řada C1. Zdá se, že jde o téměř totožné panely a jihokorejský výrobce si pohrál jen s nastavením softwaru. Právě toho by mohli využít majitelé nižší série C1, i když to samozřejmě má několik háčků. Zaprvé se výše uvedené nastavení ukrývá v servisním menu, které je určeno pro pracovníky servisu a není přístupné pomocí standardního dálkového ovladače. Existuje ovšem ještě jeden závažnější důvod, proč to nedělat. Televizor nebyl navržen tak, aby uživatelé měnili toto nastavení, a proto hrozí jeho poškození.
 
LG na objevený „trik“ reagovalo prohlášení, ve kterém firma nedoporučuje výše uvedené změny provádět. Ostatně nic jiného se ani čekat nedalo. LG argumentuje tím, že některé komponenty panelu nejsou stejné. Změnou ID zařízení sice dojde k nárůstu maximálního jasu, což ostatně potvrdila i nezávislá měření, ale mohou se objevit i vedlejší důsledky. Nikdo zatím neví, jak se tato změna na panelu podepíše za několik měsíců nebo let provozu. Nejde přitom jen o samotný panel, ale také další komponenty navržené specificky pro konkrétní model televizoru, a může se negativně projevit na odvodu tepla nebo reproduktorech.
 
 
LG proto varuje, že neoprávněný zásah do servisního menu může znamenat zneplatnění záruky. Zároveň tato změna může způsobit problémy s budoucími aktualizacemi softwaru, zhoršit funkčnost televizoru nebo ho v krajním případě zničit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala