Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Skryté nastavení „promění“ LG C1 na G1 s jasnějším panelem OLED Evo

, , aktualita
V servisním menu LG C1 lze změnit nastavení tak, aby se televizor choval jako dražší model G1. Díky tomu by měli uživatelé těžit z vyššího jasu, který přináší nové panely „OLED Evo“. LG pochopitelně tento postup nedoporučuje.

Zní to trochu jako z nějaké pochybné internetové reklamy: „Tento muž objevil trik, jak ze své OLED TV udělat vyšší model a ušetřit desetitisíce. Výrobci televizí ho nenávidí!“.  Na internetu se opravdu objevil postup, který by měl umožnit upgradovat televizor LG C1 na dražší G1 – tedy alespoň z hlediska obrazové kvality. Stačí k tomu změnit ID zařízení v servisním nastavení a oklamat tak firmware. Jaký by měl být výsledek? Především zvýšení maximální jasu obrazovky. Řada LG G1 totiž přišla s vylepšeným panelem, který výrobce označil jako OLED Evo.
 
 
Tyto panely ovšem sjíždí ze stejné výrobní linky LG Display v čínském Kantonu jako panely, které používá nižší řada C1. Zdá se, že jde o téměř totožné panely a jihokorejský výrobce si pohrál jen s nastavením softwaru. Právě toho by mohli využít majitelé nižší série C1, i když to samozřejmě má několik háčků. Zaprvé se výše uvedené nastavení ukrývá v servisním menu, které je určeno pro pracovníky servisu a není přístupné pomocí standardního dálkového ovladače. Existuje ovšem ještě jeden závažnější důvod, proč to nedělat. Televizor nebyl navržen tak, aby uživatelé měnili toto nastavení, a proto hrozí jeho poškození.
 
LG na objevený „trik“ reagovalo prohlášení, ve kterém firma nedoporučuje výše uvedené změny provádět. Ostatně nic jiného se ani čekat nedalo. LG argumentuje tím, že některé komponenty panelu nejsou stejné. Změnou ID zařízení sice dojde k nárůstu maximálního jasu, což ostatně potvrdila i nezávislá měření, ale mohou se objevit i vedlejší důsledky. Nikdo zatím neví, jak se tato změna na panelu podepíše za několik měsíců nebo let provozu. Nejde přitom jen o samotný panel, ale také další komponenty navržené specificky pro konkrétní model televizoru, a může se negativně projevit na odvodu tepla nebo reproduktorech.
 
 
LG proto varuje, že neoprávněný zásah do servisního menu může znamenat zneplatnění záruky. Zároveň tato změna může způsobit problémy s budoucími aktualizacemi softwaru, zhoršit funkčnost televizoru nebo ho v krajním případě zničit.
 


reklama
reklama