www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Skryté nastavení „promění“ LG C1 na G1 s jasnějším panelem OLED Evo

Skryté nastavení „promění“ LG C1 na G1 s jasnějším panelem OLED Evo
, , aktualita
V servisním menu LG C1 lze změnit nastavení tak, aby se televizor choval jako dražší model G1. Díky tomu by měli uživatelé těžit z vyššího jasu, který přináší nové panely „OLED Evo“. LG pochopitelně tento postup nedoporučuje.
K oblíbeným
reklama
Zní to trochu jako z nějaké pochybné internetové reklamy: „Tento muž objevil trik, jak ze své OLED TV udělat vyšší model a ušetřit desetitisíce. Výrobci televizí ho nenávidí!“.  Na internetu se opravdu objevil postup, který by měl umožnit upgradovat televizor LG C1 na dražší G1 – tedy alespoň z hlediska obrazové kvality. Stačí k tomu změnit ID zařízení v servisním nastavení a oklamat tak firmware. Jaký by měl být výsledek? Především zvýšení maximální jasu obrazovky. Řada LG G1 totiž přišla s vylepšeným panelem, který výrobce označil jako OLED Evo.
 
 
Tyto panely ovšem sjíždí ze stejné výrobní linky LG Display v čínském Kantonu jako panely, které používá nižší řada C1. Zdá se, že jde o téměř totožné panely a jihokorejský výrobce si pohrál jen s nastavením softwaru. Právě toho by mohli využít majitelé nižší série C1, i když to samozřejmě má několik háčků. Zaprvé se výše uvedené nastavení ukrývá v servisním menu, které je určeno pro pracovníky servisu a není přístupné pomocí standardního dálkového ovladače. Existuje ovšem ještě jeden závažnější důvod, proč to nedělat. Televizor nebyl navržen tak, aby uživatelé měnili toto nastavení, a proto hrozí jeho poškození.
 
LG na objevený „trik“ reagovalo prohlášení, ve kterém firma nedoporučuje výše uvedené změny provádět. Ostatně nic jiného se ani čekat nedalo. LG argumentuje tím, že některé komponenty panelu nejsou stejné. Změnou ID zařízení sice dojde k nárůstu maximálního jasu, což ostatně potvrdila i nezávislá měření, ale mohou se objevit i vedlejší důsledky. Nikdo zatím neví, jak se tato změna na panelu podepíše za několik měsíců nebo let provozu. Nejde přitom jen o samotný panel, ale také další komponenty navržené specificky pro konkrétní model televizoru, a může se negativně projevit na odvodu tepla nebo reproduktorech.
 
 
LG proto varuje, že neoprávněný zásah do servisního menu může znamenat zneplatnění záruky. Zároveň tato změna může způsobit problémy s budoucími aktualizacemi softwaru, zhoršit funkčnost televizoru nebo ho v krajním případě zničit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik