Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

SiS uvádí nový koprocesor pro LCD TV

, , aktualita
SiS uvádí nový koprocesor pro LCD TV
Společnost SiS oznámila svůj nový koprocesor pro LCD televizory s označením SiS168. Jedná se o model s popisem 120Hz/100Hz Motion-Fluent Co-processor, jenž má odstranit efekt motion-blur, tedy rozmazání obrazu, k čemuž využívá jistý algoritmus.
SiS uvádí nový koprocesor pro LCD TV
Koprocesor SiS168 120Hz/100Hz Motion-Fluent tedy má redukovat rozmazání obrazu při pohybu, ale dle výrobce se hodí i pro redukci chvění, které můžeme občas pozorovat u filmů s nízkým framerate.K tomu SiS využívá algoritmus Multi-state Motion Vector Search & Analysis (MMVSA). Ten dokáže detekovat meze pohybujících se objektů, statický text či regenerovat vektory pohybu. Na základě toho koprocesor vypočítá nový snímek, vloží jej mezi dva originální a celek vylepší ještě pomocí de-blocking, redukce halo efektu, atp.

SiS168 může spolupracovat s procesory SiS HDTV SoC jako SiS328 a SiS329, budoucími podobnými čipy a také řešeními třetích stran. Dále SiS168 umí zpracovat signály Single-link LVDS (WXGA) nebo Dual-link LVDS (Full HD) a sám zajistí výstup na Dual-link LVDS (WXGA) nebo Quad-link LVDS (Full HD) pro 100Hz/120Hz TFT LCD. SiS Digital Native Video Engine technology (DNVETM) se také umí postarat o správu barev a jejich nastavení a najdeme tu i sběrnice I2C a SPI.

Čip je vyráběn 0,11um procesem, využívá napájení 3,3 V / 1,2 V a zapouzdřen je v 484pinovém LFBGA. Zkušební vzorky jsou již na světě a produkce ve velkém začne příští měsíc.

Zdroj: TZ SiS