www.tvfreak.cz
>
>
>
>

SharpTV pro rok 2011: specifikace

SharpTV pro rok 2011: specifikace
, , preview
Sharp si konečně připravil finální evropský line-up svých televizorů pro letošní rok a odtajnil ho veřejnosti. Těšit se můžeme na čtyřsubpixelové LCD panely ve všech obrazovkách a dokonce na jednu 70" TV.
Kapitoly článku:
reklama
Ačkoliv se Sharp účastnil lednového CESu a představil zde nějaké modely, opravdovou melu chystá až do Berlína na veletrh IFA 2011 v září, kde budou představeny všechny modelové řady. Zřejmě je jeho záměrem pořádně se pochlubit potenciálním kupcům zejména v předvánočním období, kdy prodeje elektroniky včetně televizorů tradičně strmě stoupají.Japonský výrobce LCD televizorů Sharp má nyní připravený kompletně nový line-up s televizními přijímači od levných low-endových modelů až po nejnadupanější řady. Technologii Quattron, kterou používá mezi výrobci pouze Sharp, bude implementovat i do modelů nižších tříd. Obraz v běžných LCD televizorech se skládá ze 3 základních bodů o různých barvách – červené, zelené a modré. Sharp přišel vloni s inovací a je přesvědčen o tom, že bude docíleno lepší barevné věrnosti při použití jednoho subpixelu navíc, a to konkrétně žlutého. Někteří odpůrci to však považují za marketingový blud. Stejně tak podsvícení Edge LED se má objevit u většiny přístrojů. Vidí za tím možnost vyrobit tenčí TV s modernějším designem a nižší spotřebou elektrické energie, což zákazníci upřednostňují.Podobně, jako veškerá konkurence, i Sharp zdůrazňuje zvýšenou podporu multimediálních funkcí, internetu a USB nahrávání, které bude podporovat i funkci časového posunu (Time Shift). Diváci si tak budou moci dát třeba v přímém přenosu pauzu. A bude se to hodit i poté, co zmizí reklama a teleshoping z vysílání kanálu ČT1, občasná přestávka k odskočení se přece jen hodí a díky Time Shiftu si ji budete moci vybrat kdykoliv. Dále bude k dispozici online úložiště videí, které by se mělo pro evropské zákazníky zpřístupnit co nevidět.S internetem je ještě spojená podpora platformy NET+, DLNA streamovaná videa, hudba a obrázky i bezdrátové připojení k domácí Wi-Fi síti. Do televizorů by měly být montovány tunery pro příjem pozemního digitálního vysílání nové generace (DVB—T2 ), ale ty budou určené bohužel jen pro trhy, kde je tento formát už oficiálně používán pro veřejné šíření TV vysílání (přehled je např. v tomto článku), což u nás zatím není - aktuálně probíhají testy v Praze na žížkovském vysílači a nově také v Jižních Čechách a na Vysočině z vysílačů Kleť a Jvořice. Na základě těchto probíhajících experimentů by měly být stanoveny finální technické parametry pro budoucí šíření DVB-T2 v ČR).

Některé televizory se již prodávají a zbytek by se měl dostat do obchodů co nevidět. Představení vlajkové řady Sharp X5 je očekáváno letos v září na veletrhu IFA v sousedním Německu.
Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře