www.tvfreak.cz
>
>
>
>

SharpTV pro rok 2011: specifikace

SharpTV pro rok 2011: specifikace
, , preview
Sharp si konečně připravil finální evropský line-up svých televizorů pro letošní rok a odtajnil ho veřejnosti. Těšit se můžeme na čtyřsubpixelové LCD panely ve všech obrazovkách a dokonce na jednu 70" TV.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Ačkoliv se Sharp účastnil lednového CESu a představil zde nějaké modely, opravdovou melu chystá až do Berlína na veletrh IFA 2011 v září, kde budou představeny všechny modelové řady. Zřejmě je jeho záměrem pořádně se pochlubit potenciálním kupcům zejména v předvánočním období, kdy prodeje elektroniky včetně televizorů tradičně strmě stoupají.Japonský výrobce LCD televizorů Sharp má nyní připravený kompletně nový line-up s televizními přijímači od levných low-endových modelů až po nejnadupanější řady. Technologii Quattron, kterou používá mezi výrobci pouze Sharp, bude implementovat i do modelů nižších tříd. Obraz v běžných LCD televizorech se skládá ze 3 základních bodů o různých barvách – červené, zelené a modré. Sharp přišel vloni s inovací a je přesvědčen o tom, že bude docíleno lepší barevné věrnosti při použití jednoho subpixelu navíc, a to konkrétně žlutého. Někteří odpůrci to však považují za marketingový blud. Stejně tak podsvícení Edge LED se má objevit u většiny přístrojů. Vidí za tím možnost vyrobit tenčí TV s modernějším designem a nižší spotřebou elektrické energie, což zákazníci upřednostňují.Podobně, jako veškerá konkurence, i Sharp zdůrazňuje zvýšenou podporu multimediálních funkcí, internetu a USB nahrávání, které bude podporovat i funkci časového posunu (Time Shift). Diváci si tak budou moci dát třeba v přímém přenosu pauzu. A bude se to hodit i poté, co zmizí reklama a teleshoping z vysílání kanálu ČT1, občasná přestávka k odskočení se přece jen hodí a díky Time Shiftu si ji budete moci vybrat kdykoliv. Dále bude k dispozici online úložiště videí, které by se mělo pro evropské zákazníky zpřístupnit co nevidět.S internetem je ještě spojená podpora platformy NET+, DLNA streamovaná videa, hudba a obrázky i bezdrátové připojení k domácí Wi-Fi síti. Do televizorů by měly být montovány tunery pro příjem pozemního digitálního vysílání nové generace (DVB—T2 ), ale ty budou určené bohužel jen pro trhy, kde je tento formát už oficiálně používán pro veřejné šíření TV vysílání (přehled je např. v tomto článku), což u nás zatím není - aktuálně probíhají testy v Praze na žížkovském vysílači a nově také v Jižních Čechách a na Vysočině z vysílačů Kleť a Jvořice. Na základě těchto probíhajících experimentů by měly být stanoveny finální technické parametry pro budoucí šíření DVB-T2 v ČR).

Některé televizory se již prodávají a zbytek by se měl dostat do obchodů co nevidět. Představení vlajkové řady Sharp X5 je očekáváno letos v září na veletrhu IFA v sousedním Německu.
Nejnovější články
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala