www.tvfreak.cz
>
>
>
>

SharpTV pro rok 2011: specifikace

SharpTV pro rok 2011: specifikace
, , preview
Sharp si konečně připravil finální evropský line-up svých televizorů pro letošní rok a odtajnil ho veřejnosti. Těšit se můžeme na čtyřsubpixelové LCD panely ve všech obrazovkách a dokonce na jednu 70" TV.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Ačkoliv se Sharp účastnil lednového CESu a představil zde nějaké modely, opravdovou melu chystá až do Berlína na veletrh IFA 2011 v září, kde budou představeny všechny modelové řady. Zřejmě je jeho záměrem pořádně se pochlubit potenciálním kupcům zejména v předvánočním období, kdy prodeje elektroniky včetně televizorů tradičně strmě stoupají.Japonský výrobce LCD televizorů Sharp má nyní připravený kompletně nový line-up s televizními přijímači od levných low-endových modelů až po nejnadupanější řady. Technologii Quattron, kterou používá mezi výrobci pouze Sharp, bude implementovat i do modelů nižších tříd. Obraz v běžných LCD televizorech se skládá ze 3 základních bodů o různých barvách – červené, zelené a modré. Sharp přišel vloni s inovací a je přesvědčen o tom, že bude docíleno lepší barevné věrnosti při použití jednoho subpixelu navíc, a to konkrétně žlutého. Někteří odpůrci to však považují za marketingový blud. Stejně tak podsvícení Edge LED se má objevit u většiny přístrojů. Vidí za tím možnost vyrobit tenčí TV s modernějším designem a nižší spotřebou elektrické energie, což zákazníci upřednostňují.Podobně, jako veškerá konkurence, i Sharp zdůrazňuje zvýšenou podporu multimediálních funkcí, internetu a USB nahrávání, které bude podporovat i funkci časového posunu (Time Shift). Diváci si tak budou moci dát třeba v přímém přenosu pauzu. A bude se to hodit i poté, co zmizí reklama a teleshoping z vysílání kanálu ČT1, občasná přestávka k odskočení se přece jen hodí a díky Time Shiftu si ji budete moci vybrat kdykoliv. Dále bude k dispozici online úložiště videí, které by se mělo pro evropské zákazníky zpřístupnit co nevidět.S internetem je ještě spojená podpora platformy NET+, DLNA streamovaná videa, hudba a obrázky i bezdrátové připojení k domácí Wi-Fi síti. Do televizorů by měly být montovány tunery pro příjem pozemního digitálního vysílání nové generace (DVB—T2 ), ale ty budou určené bohužel jen pro trhy, kde je tento formát už oficiálně používán pro veřejné šíření TV vysílání (přehled je např. v tomto článku), což u nás zatím není - aktuálně probíhají testy v Praze na žížkovském vysílači a nově také v Jižních Čechách a na Vysočině z vysílačů Kleť a Jvořice. Na základě těchto probíhajících experimentů by měly být stanoveny finální technické parametry pro budoucí šíření DVB-T2 v ČR).

Některé televizory se již prodávají a zbytek by se měl dostat do obchodů co nevidět. Představení vlajkové řady Sharp X5 je očekáváno letos v září na veletrhu IFA v sousedním Německu.
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik