Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sharp představuje technologii UV2A pro LCD

, , aktualita
Sharp představuje technologii UV2A pro LCD
Společnost Sharp uvedla, že se chystá k výrobě panelů pomocí UV2A, která má být první praktickou implementací tzv. photo-alignment technologie vůbec. Představí se tak snad již brzo nové LCD panely další generace, jež mají přinést mnoho zlepšení...
Sharp představuje technologii UV2A pro LCD
Technologie UV2A má umožnit přesnější ovládání molekul tekutých krystalů do struktury LCD panelu a má se stát také hlavní technologií pro výrobu nového typu panelů pro LCD televizory další generace. Využívají se zde nové speciální materiály reagující na UV záření, jež si vyvinul sám Sharp a které umožní onu velmi přesnou kontrolu zarovnání molekul ve směru radiace.Zatím Sharp využívá technologii ASV (Advanced Super View), kterou má UV2A předčit v oblasti rozlišení obrazu i energetické účinnosti, což má ale mít za důsledek nutné inovace samotné LCD technologie. UV2A se také označuje za tzv. „piko-technologii“, protože má překonat i nanotechnologii v kontrole krystalů velkým pouze 2 nanometry.

Docíleno tak má být naprosté eliminace úniku světla z podsvícení, což bude mít za následek zobrazení opravdu černé barvy a také je umožněno použít lepší světelnost v LCD panelech, aby se co nejefektivněji využilo světlo z podsvícení. Díky tomu bychom zase měli zaznamenat sníženou spotřebu.

UV2A se také uplatní u očekávaných 3D televizí, kam přinesou kontrastní poměr 5000:1, což je o 60 procent více v porovnání s tradičními LCD panely, vysokou optickou účinnost (svítivost o 20 procent vyšší), rychlou dobu odezvy až dvakrát větší než u tradičních panelů a nakonec také větší efektivitu výroby kvůli tomu, že struktura panelu bude jednodušší.

Zdroj: TZ Sharp