Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sharp a Pioneer v Severní Americe představili HDTV řady Elite

, , aktualita
Sharp a Pioneer v Severní Americe představili HDTV řady Elite
Japonský Sharp se rozhodl na severoamerickém trhu představit high-endové LED LCD televizory známé řady Elite, kterou proslavila firma Pioneer. Obě společnosti budou nové HDTV propagovat společně.
Sharp a Pioneer v Severní Americe představili HDTV řady Elite
"Za posledních 25 let si značka Elite vytvořila mnoho loajálních fanoušků," řekl Tom Evans ze Sharpu. "Věříme, že naše nová řada LCD televizorů Elite splní všechna očekávání těch, kteří požadují vysokou kvalitu obrazu a nejnovější technologie." LCD TV Elite budou dostupné koncem srpna s displeji o úhlopříčkách 60 a 70 palců. Nové televizory jsou vybaveny technologií RGB+Y, která přidává ke standardní paletě červených/zelených a modrých pixelů ještě žluté. Díky tomu může displej zobrazit širší spektrum barev. Technologie RGB+Y navíc vytváří vyšší jas s menší spotřebou energie.


Co však podle výrobce dělá televizory řady Elite opravdu elitními, je Inteligentní variabilní kontrast. Ten byl vytvořen speciálně pro tyto TV a jak už jeho název napovídá, umí automaticky kontrolovat jas a podsvícení displeje k vytvoření toho nejlepšího možného obrazu. HDTV řady Elite budou zatím dostupné pouze u vybraných prodejců v Severní Americe a jejich cena nebude nízká - 60palcové vyjdou na 5999 dolarů (104 000 Kč) a 70palcové na 8499 dolarů (147 000 Kč). Televizory umí zobrazit i trojrozměrný obraz, a to za pomoci aktivní technologie.

Zdroj: Cdrinfo.com