Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

SD600 a S45 - nové kamery Panasonic

, , aktualita
SD600 a S45 - nové kamery Panasonic
Společnost Panasonic se rozhodla nám přinést dvě nové videokamery do dlaně. Ty dostaly označení HDC-SD600 a SDR-S45, což napovídá, že se dočkáme jednoho modelu s rozlišením Full HD a jednoho se standardním rozlišením...
SD600 a S45 - nové kamery Panasonic

Panasonic HDC-SD600


Nejdříve se tedy zaměříme na videokameru Panasonic HDC-SD600, která je označena za moder s profesionální kvalitou a snadnou obsluhou, ale to je samozřejmě jen výrok marketingového oddělení. Faktem je, že kamera využívá snímací technologii 3MOS využívající tři čipy CMOS, přičemž ty mají zvládnout natáčet progresivně v rozlišení 1920 x 1080 v 50 snímcích za sekundu. Co se týče fotografování, pak snímky lze pořizovat v rozlišení až 14,2 megapixelů.Širokoúhlý 35mm objektiv je zde značky Leica se světeleností f1,5 a dvanáctinásobným optickým zoomem. Ten lze pomocí Inteligentního Rozlišení rozšířit digitálně až na osmnáctinásobek, ovšem tehdy se máme dočkat podstatně lepšího výsledku než při použití klasického digitálního zoomu.

Pro stabilizaci obrazu se zde využije optický stabilizátor POWER O.I.S. s vysokou efektivitou (alespoň dle údajů výrobce). V režimu Active dokáže stabilizátor také účinněji korigovat chvění při natáčení při chůzi. Zmíněná snadná obsluha je pak schována za režim iA (čili intelligent Auto). To zahrnuje automatické ostření se systémem rozpoznávání tváří, kterou uživatelé znají třeba z fotoaparátů Panasonic LUMIX. Tento systém umí rozpoznat předem uložené tváře a pak na ně ostřit a příslušně upravovat hodnoty expozice. Dále Panasonic zmiňuje také Wind Noise Canceller, což je ovšem celkem běžná funkce pro tlumení šumu větru opírajího se do mikrofonů. Otázkou však je, jak dobře tento systém pracuje.

Panasonic HDC-SD600
Rozlišení – videozáznam 1920x1080 bodů, 50 snímků/s
Rozlišení – fotografie 14,2 MPix
Objektiv Leica Dicomar f1,5
Rozsah ohniskové vzdálenosti (ekv. 35 mm)35-420 mm (12x zoom)
Obrazový procesor Crystal Engine Pro s redukcí šumu
Displej Dotykový, úhlopříčka 6,7 cm
Záznamové médium Paměťové karty SD, SDHC, SDXC
Rozměry 62 x 66 x 126 mm
Hmotnost 325 g

Kamera využívá pro záznam média SD, SDHC nebo SDXC, na jejíž 64GB verzi se vejde 27 hodin a 30 minut záznamu v 1080i nebo 5:20 v rozlišení 1080/50p. Kameru očekávejme na trhu v červnu, ovšem cena je zatím otázkou.


Panasonic SDR-S45


Druhá kamera disponuje tzv. standardním DVD rozlišením a vyniká 40násobným optickým zoomem. Záznamy ukládá do formátu MPEG2 v kvalitativních režimech XP, SP a LP, nebo také v úspornějším H.264/AVC v režimech LXP, LSP a LLP. Využívá přitom stejně jako první kamera karty SD, SDHC i SDHXC. Popřípadě lze záznamy přímo uploadovat na YouTube a karty se mohou využít v televizorech VIERA, DVD rekordérech DIGA a dalších, které budou umět přečíst uložená data.I zde se pak dočkáme režimu iA, který automaticky volí nejvhodnější nastavení pro AF/AE Tracking sledování pohybu, i.řízení kontrastu, i.výběr scénického režimu a Rozpoznání tváří. Nechybí rovněž funkce větrného filtru a zmíněn byl rovněž LCD displej s úhlopříčkou 6,7 cm a rozlišením 123000 bodů, což by tedy dle mého názoru mohlo být lepší. Na jeho vyklopení kamera zareaguje a má být připravena na natáčení již po necelé sekundě. Model SDR-S45 přijde také v červnu a její cena bude stanovena o měsíc dříve.

Zdroj: TZ Panasonic