Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung vyvinul LCD full HD 3D displej s polarizovanými brýlemi

, , aktualita
Samsung vyvinul LCD full HD 3D displej s polarizovanými brýlemi
Korejský výrobce televizorů Samsung Electronics a kalifornská společnost RealID spolu vyrobili nový 3D LCD displej, který umí full HD 3D rozlišení pro obě oči za použití polarizovaných 3D brýlí.
Samsung vyvinul LCD full HD 3D displej s polarizovanými brýlemi
Obě firmy podepsaly kontrakt, díky kterému půjdou nové displeje do výroby a mohou být licencovány dalším výrobcům HDTV. I když konkrétní detaily zatím nejsou známy, nová technologie od Samsungu a RealID údajně kombinuje to nejlepší z aktivní a pasivní 3D technologie. Aktivní technologie má v současné době výhodu především v rozlišení (je schopná pro obě oči zobrazit full HD 3D obraz), avšak těžké a neskladné brýle od ní zákazníky odrazují. Polarizované brýle u pasivních 3DTV jsou obvykle levnější a mnohem lehčí. Samsung a RealID nyní tvrdí, že zvládli vyvinout technologii, která full HD 3D zobrazí i za použití polarizovaných brýlí.


Celý trik má spočívat v tom, že aktivní technologie se použije v LCD panelu namísto brýlí. Novou technologii vychvaluje například James Cameron, tvůrce filmu Avatar, který v lidech probudil zájem o třetí rozměr. Podle Camerona se nová technologie stane dalším standardem pro 3D televizory. Samsung oznámil, že full HD 3D s polarizovanými brýlemi bude k vidění na 23palcovém a 27palcovém LCD displeji na počátku příštího roku. Jaká bude cena zatím není známo.

Zdroj: HDTV