Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung Smart TV přichází

, , aktualita
Samsung Smart TV přichází
Už začátkem ledna jste se mohli na stránkách TV Freaku dočíst o nových plazmových televizorech jihokorejského výrobce Samsung. Nyní tyto tzv. „Smart TV“ míří do prodeje (nejdříve v Koreji) a slibují toho nemálo.
Samsung Smart TV přichází
U těchto nových inteligentních televizorů došlo k vylepšení zobrazení 3D, šířka jejich rámu kolem obrazovky činní pouhých 5 mm, hanbou není ani hloubka celého spotřebiče (jen 3,5 cm u nejvyšší řady D8000), samozřejmostí je nahrávání do paměťových médií připojených do USB portu. Hlavním tahákem letošních modelů ale bude nejspíš jejich interaktivita a možnost přístupu na internet. Postupně se tak stírají rozdíly mezí televizorem a PC, tedy alespoň co se možností využití internetu týče.


Smart TV nabídne vlastní interaktivní rozhranní, včetně přístupu k internetu.

Ceny přitom mají odpovídat nabízené výbavě. Za 46palcovou televizi řady D7000 bude muset nový majitel zaplatit 4 miliony wonů (nějakých 64 000 Kč), za 55palcový model pak 5,5 milionu wonů (88 000 Kč). U nejvyšší řady D8000 se ceny budou pohybovat kolem 4,3 mil. a 5,8 mil. wonů (68 800 Kč, resp. 92 800 Kč) za modely stejných úhlopříček. Letos Samsung počítá s prodejem celkem 12 milionů kusů Smart TV.


Minimálně řada D8000 bude vybavena dálkovým ovládačem s dotykovým displejem.

Nové televizní přijímače využívají aktivní zatmívací technologie zobrazení 3D videa, jako ve stávajících přístrojích a bez snížení Full HD rozlišení jako důsledek využitého mechanismu 3D videa. O snížení množství přeslechů a blikání se starají tyto technologie:
  • 3D Hyper Real Engine“ vylepšuje barvy, kontrast a pohyb.
  • Technologie „Micro Dimming Technology“ (Mikro-zatmívání) zase ovládá intenzitu LED podsvícení každého místa obrazovky.
  • Technologie „Speed Backlight Technology“ se stará o rychlé seřízení světla z LED podsvícení.Firmware televizorů má být schopen automaticky „vytáhnout“ klíčová slova vztahující se ke sledovanému programu a vyhledat podle nich příslušné informace. Sleduje-li uživatel např. pořad o restauracích, potom se software televizoru postará o vyhledání informací ohledně restaurací, jejich jídelníčků, dostupných jídel a ingrediencí nutných k přípravě těchto jídel. Na vývoji firmwaru spolupracovala NHN Corp, největší Korejská společnost zaměřená na internetové služby.


Dálkový ovladač pro inteligentní televizor (D8000).

Samozřejmostí má být zobrazení nejčastěji vyhledávaných slov, blogů, zpravodajských portálů, používání sociálních sítí (Twitter, Facebook). Přitom bude uživateli umožněno zároveň procházet internet a sledovat televizi (jako na PC s TV tunerem). K tomu Samsung plánuje v březnu spustit službu zasílání video/audio na požádání, včetně 3D filmů.


Model nižší kategorie - Samsung D7000.

Uživatelské rozhranní televizoru, Samsungem označované jako „Smart Hub“, využívá ikon rozprostřených na obrazovce. Přes ně je možné se dostat k příslušnému obsahu, ať už v přístroji, na internetu, nebo v domácí síti. Je rovněž možné vybrat obsah, který se bude zobrazovat jako ikony. Třešničkou na dortu jsou pak 3D brýle o hmotnost pouhých 28 g, které navrhla Rakouská společnost Silhouette, zaměřená na výrobou rámečků optických brýlí.

Zdroj: Flatpanels HD