www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón

Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
, , aktualita
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
K oblíbeným
reklama
Samsung v první polovině ledna představil nové portfolio svých televizorů pro rok 2021. Zatímco zákazníci si ještě pár týdnů nebo spíše měsíců počkají, než si nový model budou moct pořídit domů, jihokorejský výrobce začal televizory posílat novinářům. Jedna z prvních recenzí se objevila na německém webu Computerbase.de, který zároveň zveřejnil i několik dosud neznámých technických podrobností. V testu se objevila 65palcová varianta modelu QN95A, která využívá rozlišení 4K. Patří do kategorie Neo QLED TV, která kombinuje technologii kvantových teček známou z minulých televizí Samsung s podsvícením miniLED.
 
 
Podle recenze televizor disponuje 792 individuálně regulovatelnými stmívacími zónami. S jejich pomocí lze dosáhnout vyššího kontrastu, neboť každá ze zón může být ovládána tak, aby její podsvícení odpovídalo aktuálnímu obrazu. Ve srovnání s loňským předchůdcem Q95T, který při stejné úhlopříčce používal 120 stmívatelných zón, se jedná o velký krok vpřed – počet zón se zvětšil bezmála sedmkrát. Po celkovém zklamání z loňských modelů, které v některých parametrech ztrácely i na své předchůdce z roku 2019, se Samsung konečně vrátil do formy.
 
Ačkoliv lokální stmívání není žádnou technologickou novinkou, právě v kombinaci s mini LED dává ještě větší smysl. Recenzent si chválil nejen kontrast, ale také barvy a jas nového televizoru, který by se měl vyšplhat až na 1 800 nitů (v případě filmů s HDR). Při běžných televizních pořadech a filmech byl naměřen jas okolo 345 nitů, který by měl podle recenze umožnit komfortní sledování během celého dne. Vychvalovány jsou také pozorovací úhly, které jsou podle německého webu dokonce jedny z nejlepších, které redaktor mohl spatřit v testovaných televizorech.

K širokým pozorovacím úhlům přispěla i minimální vzdálenost mezi podsvícením a panelem LCD. Nastavení opět nabízí široké možnosti úpravy obrazu, ale za nejvhodnější volbu považují autoři recenze filmový režim. Samsung také opět zapracoval na designu svého televizoru. Tloušťka rámu okolo obrazovky se zastavila na 13 mm. Televizory QN95A by se měly na trh dostat v průběhu jara. Startovní cena by měla být trochu vyšší než u loňského modelu Q95T, který v 65" variantě začínal na 75 000 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik