www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón

Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
, , aktualita
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
K oblíbeným
reklama
Samsung v první polovině ledna představil nové portfolio svých televizorů pro rok 2021. Zatímco zákazníci si ještě pár týdnů nebo spíše měsíců počkají, než si nový model budou moct pořídit domů, jihokorejský výrobce začal televizory posílat novinářům. Jedna z prvních recenzí se objevila na německém webu Computerbase.de, který zároveň zveřejnil i několik dosud neznámých technických podrobností. V testu se objevila 65palcová varianta modelu QN95A, která využívá rozlišení 4K. Patří do kategorie Neo QLED TV, která kombinuje technologii kvantových teček známou z minulých televizí Samsung s podsvícením miniLED.
 
 
Podle recenze televizor disponuje 792 individuálně regulovatelnými stmívacími zónami. S jejich pomocí lze dosáhnout vyššího kontrastu, neboť každá ze zón může být ovládána tak, aby její podsvícení odpovídalo aktuálnímu obrazu. Ve srovnání s loňským předchůdcem Q95T, který při stejné úhlopříčce používal 120 stmívatelných zón, se jedná o velký krok vpřed – počet zón se zvětšil bezmála sedmkrát. Po celkovém zklamání z loňských modelů, které v některých parametrech ztrácely i na své předchůdce z roku 2019, se Samsung konečně vrátil do formy.
 
Ačkoliv lokální stmívání není žádnou technologickou novinkou, právě v kombinaci s mini LED dává ještě větší smysl. Recenzent si chválil nejen kontrast, ale také barvy a jas nového televizoru, který by se měl vyšplhat až na 1 800 nitů (v případě filmů s HDR). Při běžných televizních pořadech a filmech byl naměřen jas okolo 345 nitů, který by měl podle recenze umožnit komfortní sledování během celého dne. Vychvalovány jsou také pozorovací úhly, které jsou podle německého webu dokonce jedny z nejlepších, které redaktor mohl spatřit v testovaných televizorech.

K širokým pozorovacím úhlům přispěla i minimální vzdálenost mezi podsvícením a panelem LCD. Nastavení opět nabízí široké možnosti úpravy obrazu, ale za nejvhodnější volbu považují autoři recenze filmový režim. Samsung také opět zapracoval na designu svého televizoru. Tloušťka rámu okolo obrazovky se zastavila na 13 mm. Televizory QN95A by se měly na trh dostat v průběhu jara. Startovní cena by měla být trochu vyšší než u loňského modelu Q95T, který v 65" variantě začínal na 75 000 Kč.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala