Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung a tři nové videokamery

, , aktualita
Samsung a tři nové videokamery
Společnost Samsung si stejně jako Canon připravila řadu nových videokamer, která se skládá ze tří modelů. Jim bude vévodit Samsung QF20 určená pro snadné nahrávání a rychlé sdílení pořízených videí. A co nám nabídne dále?
Samsung a tři nové videokamery
Celkem se tedy dočkáme třech nových kamer - Samsung QF20, QF20F, W300 a nakonec F80. Samsung QF20 má být dle tiskové zprávy v čele celé řady, ovšem nejlepší by měla být verze QF20F, která má navíc také rozhraní Wi-Fi, s nímž se může připojit nejen k počítači, ale také k jiným zařízením. Samsung F80 je označena za nepostradatelného rodinného pomocníka i na cesty a W300 zase slibuje robustní design, takže se má hodit i do terénu.

Samsung Q20 vychází z předchozích modelů Q10 a přináší Switch Grip 2 pro "vertikální nahrávání" čili lepší flexibilitu díky gyroskopu pro natočení displeje do polohy, odkud jej budeme moci snadno sledovat. Dále tu je také funkce Auto-Backup pro rychlé zálohování dat na PC.

Tyto kamery nabízí rozlišení 1080i, 20násobný optický zoom, různé kreativní funkce, dále funkce Shake It pro oživení rodinných videí, pro časosběrný záznam poslouží Art Time Lapse a One Touch Recording zase pro snadnější spuštění záznamu pomocí dotykového LCD.

Samsung F80 nabídnou rozhraní HDMI, 52násobný optický zoom rozšiřitelný na 65x pomocí Intelli-Zoom, záznam v rozlišení 1280 x 720 při 30 snímcích za sekundu díky 1/3,2" senzoru CMOS (5Mpix) i rozlišení 1080i a z funkcí to je třeba Smart Background Music II pro snadné přidání hudby do pozadí videí.

Nakonec tu jsou robustní Samsung W300/W350 se záznamem v rozlišení 1080/30p, jež mají vydržet vodotěsné až do hloubky 5 metrů a Samsung také slibuje, že vydrží pád až ze dvou metrů a nebude jim vadit prach. Model W350 má také přídavný plovák. Senzor je zde typu BSI CMOS s rozlišením 5 Mpix, objektiv F2,2 a také zde je funkce Switch Grip.

Zdroj: TZ Samsung