Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Reproduktory „Sound Wing“ od Pioneeru pro váš obývák

, , aktualita
Reproduktory „Sound Wing“ od Pioneeru pro váš obývák
Pioneer na evropském trhu oficiálně přestavil nové úzkoprofilové reproduktory s jednoduchým designem, které jsou určeny především jako doplněk k televizorům. Vyrábět se budou ve dvou variantách – jako tenký soundbar nebo samostatné efektové reproduktory.
Reproduktory „Sound Wing“ od Pioneeru pro váš obývák
U obou těchto reproduktorů využívá Pioneer novou technologii HVT (Horizontal-Vertical Technology). Konstrukce reproduktorů se liší od těch konvenčních tím, že budicí magnety působí silou na membránu s kmitací cívkou nikoliv v přímém směru, ale pod úhlem 90°, což má pozitivní vliv na malou konstrukční hloubku reproduktorů. Využíváno je zde principu Scott Russellovy páky.

Výrobce si pochvaluje to, že díky nové technologii se podařilo zachovat stejný maximální zdvih (rozkmit) membrány reproduktoru jaký by byl možný u klasické konstrukce, avšak s výrazně plošším provedením celého reproduktoru. Díky tak malým rozměrům reproduktorů se podařilo do každé skříně umístit hned dva reproduktory ve vzájemně opačné poloze, díky čemuž je zaručen 360° vyzařovací úhel reproduktorů.


Pioneer S-HV600B.

Výrobce doslova uvádí toto: „Zásadní výhodou Sound Wing všesměrových satelitních reproduktorů je například to, že mohou být umístěny kdekoli v blízkosti TV a stále reprodukovat plnohodnotný zvuk a to dokonce nezávisle na pozici posluchače. Dokonce i tehdy, když je přímá viditelnost reproduktoru blokována dalším zařízením, a nebo v případě nemožnosti umístění reproduktorů v symetrickém uspořádání „podle návodu“ dokážou zprostředkovat plnohodnotný zvuk. To znamená, že v případě domácího kina může reproduktory umístit prakticky kamkoli, kde je to vhodné a na kvalitě zvuku se to nijak neprojeví.“


Pioneer S-HV500LR.

V provedení malého soundbaru určeného pro umístění pod váš plochý televizor nebo na stolek před něj mají reproduktory označení S-HV600B. Rozměry tohoto provedení činí 900 × 66 × 93 mm. V útrobách soundbaru jsou dva oboustranné HVT měniče o rozměrech 57 × 30 mm a dva samostatné výškové reproduktory.

Super tenké satelitní reproduktory nesou označení S-HV500LR a jsou pouze necelé 4 cm silné (rozměry 207 × 91 × 37 mm). Využity jsou v nich stejné měniče jako v předchozím případě.

Výrobce si je natolik jistý revolučností nových reproduktorů, že je plánuje instalovat do většiny prodejen se značkou Pioneer v sortimentu, aby si každý mohl vyzkoušet, jak kvalitní zvuk se může linout i z reproduktorů nenápadné velikosti.

Na pultech obchodů se nové reproduktory objeví nejdříve v červenci 2011. Cenu, ani bližší technické parametry, které by jistě leckoho zajímaly víc, než jen lákavé přísliby s mnoha superlativy, výrobce zatím nezveřejnil.

Zdroj: TZ Pioneer