Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Xtreamer SideWinder2: pan rozpačitý

, , recenze
Xtreamer SideWinder2: pan rozpačitý
Společnost Xtreamer je známá svými nadmíru vybavenými centry, nicméně SideWinder2 na to zpočátku nevypadá. Tedy do doby, než si přečtete specifikace. Je libo USB 3.0, gigabitový Ethernet, Wi-Fi či interní disk?
Xtreamer SideWinder2: pan rozpačitý
Když jsem četl první zmínky o připravovaném modelu Xtreamer SideWinder2, nabyl jsem představy o novém králi v oblasti levnějších multimediálních center. Bohatá nabídka funkcí, moderní technologie a to celé za pouhých 99 dolarů. Znělo to opravdu jako rajská hudba.

I prvotní dojmy při rozbalování byly velmi pozitivní. Robustní konstrukce, lehké tělo, přítomnost všech důležitých portů včetně moderního USB 3.0 a navíc gigabitový Ethernet doplněný o řádně velkou Wi-Fi anténu. K tomu další trumf v podobě místa pro interní pevný disk a navíc bez aktivního chlazení! Ano žádný ventilátor, tohle prostě musí být ideál všech milovníků filmů a dalších multimédií.

Jenže po pár dnech testování musím s politováním říci, že jakkoliv je SideWinder2 zvenku parádně zpracovaný, jsou jeho vnitřnosti a zejména pak firmware naprostým zklamáním. Vyjmenovávat znovu všechny chyby by zabralo příliš času, a tak to shrnu: surfovat nelze, zdlouhavé načítání videa po LAN, Wi-Fi je neuvěřitelně pomalé a místy je ovládání zkouškou vaší trpělivosti.

Navrch přidám pády přístroje, zdlouhavé zapínání a fakt, že není problém systém zatížit natolik, aby přestal reagovat na povely dálkového ovladače. Ostatně samotný hardware v rukou uživatele rozhodně nedisponuje nějakým supersilným IR přenosem (jak tvrdí výrobce), ale jedná se o stejně špatný infračervený ovladač, jako každý jiný.

Prozatím nepomáhá ani beta verze, která nepřináší žádné výrazně viditelné zlepšení, ba spíše naopak se s její instalací objevilo hned několik problémů, takže tudy cesta rozhodně prozatím nevede. Podobné dojmy mají i uživatelé na našem fóru, alespoň soudě dle příspěvků. Při koupi modelu Xtreamer SideWinder2 vás tak bohužel v současné chvíli čeká poměrně mnoho problémů a jejich řešení je zatím v nedohlednu. Je to velká škoda, protože po hardwarové stránce vypadal SW2 opravdu skvěle.


Zpracování, materiály
Nestabilní firmware
Moderní technologie (USB 3.0, DDR3,…)
(Ne)prohlížení internetu
Podpora kodeků a online služeb
Pomalé načítání filmů
Wi-Fi v základu
Velmi pomalé Wi-Fi
Nízká spotřeba
Dálkový ovladač (zejména signál)
Šachta pro pevný disk
Místy nelogické ovládání
Cena
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 4000 Kč s DPH (bez disku: 2700 Kč)


Za zapůjčení Xtreamer SideWinder2 děkujeme UMAXu.
Vývoj ceny testovaného produktu: