www.tvfreak.cz
>
>
>

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
, , recenze
Multimediální centra jsou si podobné jako vejce vejci a často se liší jen operačním systémem. Malou revoluci přináší až produkty Umax IAMM. Je libo model s podporou HD videa, 1.5 TB diskem, LCD a duálním DVB-T tunerem?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Z obchodu si domů přinesete poměrně povedené prodejní balení, které již na první pohled dává najevo, že tento produkt zastane hned několik domácích spotřebičů v obývacím pokoji. Po výčtu všech funkcí jsem měl menší obavy o celkové rozměry přehrávače, nicméně po vybalení jsem byl mile překvapen. Svou velikostí je totiž podobný ostatním konkurentům, kteří disponují pevným diskem.


Obsah balení:
• Síťový přehrávač Umax IAMM NTR83D
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• Komponentní kabel a další


Zpracovaní těla je na vysoké úrovni a i přes použití plastových krytů jsem neobjevil žádnou prohýbající se či vrzající část.Při prohlížení tohoto přístroje asi všechny zaujme jeho barevný displej, který se nachází na předním panelu. Mohl by totiž odstranit poslední nešvar většiny multimediálních center při pouštění hudby, tedy nutnost pouštět televizi pro snadnější orientaci.


- pro zvětšení klikněte -

V okolí LCD nalezneme ještě několik nezbytných tlačítek, které částečně nahradí dálkový ovladač, pokud by se vám v něm náhodou vybily baterie. V přední části nalezneme přepínání video výstupů a zapnutí přístroje. Na horní straně je umístěno několik navigačních kláves (šipky, play, stop) a také vstup do menu.


- pro zvětšení klikněte -

Boky přístroje nenabízí byť jen jediný konektor, avšak na pravém se nachází velmi důležitá část celého produktu. Jde o plastová dvířka, která nás dostanou přímo k pevnému disku. Lze jej tak bez větších problémů vyjmout a vyměnit za větší, nebo případně naplnit daty přímo ve vašem stolním PC.


- pro zvětšení klikněte -

Zadní strana se doslova hemží všemožnými vstupy a výstupy, přičemž některé z nich jsou již tak trochu za zenitem. Vlevo nahoře hned vedle napájení můžeme přes USB zapojit Umax IAMM ke stolnímu PC či využít dalších dvou USB pro externí disk. Následuje kompozitní a komponentní výstup a nezvykle také SCART-IN.


- pro zvětšení klikněte -

Vzhledem k přítomnosti HD tuneru asi nepřekvapí vstup a výstup pro anténní rozvod. Konečně se také dostáváme k důležitým portům dneška, přivítejte HDMI, optický výstup zvuku a LAN port. Při pravém spodním okraji je také přítomen ventilátor, ale o něm až později.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Komponentní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 2 x USB 2.0 konektor, 1x USB slave
• RJ-45 síťový konektor
• SCART-IN
• Antenna IN/OUT

Nesmím také opomenout přibalený dálkový ovladač, který je po rozměrové stránce podobný těm od našich televizí. Z hlediska uspořádání kláves se jedná o často používaný koncept numerické klávesnice v horní části, kterou následují směrové ovládací prvky a na závěr sada nezbytných multimediálních kláves.Ovladač je lehký a dobře se drží díky několika ergonomickým prohnutím ve spodní části. Jak si povede při komunikaci s přehrávačem, se dozvíte za chvíli. Než se však pustíme do další kapitoly, musím ještě ohodnotit příslušenství, které by mohlo být o něco pestřejší. Především postrádám HDMI kabel.I zde se podíváme do nitra přehrávače, ale nejdříve musíme vysunout pevný disk. V tomto modelu použil výrobce 3,5" disk Samsung s kapacitou 1500 GB.Po vcelku náročném rozebírání se dostáváme k "jádru" systému. Zelené PCB je o něco větší než u ostatních center a není divu, neboť HD tunery či LCD potřebují také své místo.
Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala