www.tvfreak.cz
>
>
>

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
, , recenze
Multimediální centra jsou si podobné jako vejce vejci a často se liší jen operačním systémem. Malou revoluci přináší až produkty Umax IAMM. Je libo model s podporou HD videa, 1.5 TB diskem, LCD a duálním DVB-T tunerem?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Z obchodu si domů přinesete poměrně povedené prodejní balení, které již na první pohled dává najevo, že tento produkt zastane hned několik domácích spotřebičů v obývacím pokoji. Po výčtu všech funkcí jsem měl menší obavy o celkové rozměry přehrávače, nicméně po vybalení jsem byl mile překvapen. Svou velikostí je totiž podobný ostatním konkurentům, kteří disponují pevným diskem.


Obsah balení:
• Síťový přehrávač Umax IAMM NTR83D
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• Komponentní kabel a další


Zpracovaní těla je na vysoké úrovni a i přes použití plastových krytů jsem neobjevil žádnou prohýbající se či vrzající část.Při prohlížení tohoto přístroje asi všechny zaujme jeho barevný displej, který se nachází na předním panelu. Mohl by totiž odstranit poslední nešvar většiny multimediálních center při pouštění hudby, tedy nutnost pouštět televizi pro snadnější orientaci.


- pro zvětšení klikněte -

V okolí LCD nalezneme ještě několik nezbytných tlačítek, které částečně nahradí dálkový ovladač, pokud by se vám v něm náhodou vybily baterie. V přední části nalezneme přepínání video výstupů a zapnutí přístroje. Na horní straně je umístěno několik navigačních kláves (šipky, play, stop) a také vstup do menu.


- pro zvětšení klikněte -

Boky přístroje nenabízí byť jen jediný konektor, avšak na pravém se nachází velmi důležitá část celého produktu. Jde o plastová dvířka, která nás dostanou přímo k pevnému disku. Lze jej tak bez větších problémů vyjmout a vyměnit za větší, nebo případně naplnit daty přímo ve vašem stolním PC.


- pro zvětšení klikněte -

Zadní strana se doslova hemží všemožnými vstupy a výstupy, přičemž některé z nich jsou již tak trochu za zenitem. Vlevo nahoře hned vedle napájení můžeme přes USB zapojit Umax IAMM ke stolnímu PC či využít dalších dvou USB pro externí disk. Následuje kompozitní a komponentní výstup a nezvykle také SCART-IN.


- pro zvětšení klikněte -

Vzhledem k přítomnosti HD tuneru asi nepřekvapí vstup a výstup pro anténní rozvod. Konečně se také dostáváme k důležitým portům dneška, přivítejte HDMI, optický výstup zvuku a LAN port. Při pravém spodním okraji je také přítomen ventilátor, ale o něm až později.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Komponentní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 2 x USB 2.0 konektor, 1x USB slave
• RJ-45 síťový konektor
• SCART-IN
• Antenna IN/OUT

Nesmím také opomenout přibalený dálkový ovladač, který je po rozměrové stránce podobný těm od našich televizí. Z hlediska uspořádání kláves se jedná o často používaný koncept numerické klávesnice v horní části, kterou následují směrové ovládací prvky a na závěr sada nezbytných multimediálních kláves.Ovladač je lehký a dobře se drží díky několika ergonomickým prohnutím ve spodní části. Jak si povede při komunikaci s přehrávačem, se dozvíte za chvíli. Než se však pustíme do další kapitoly, musím ještě ohodnotit příslušenství, které by mohlo být o něco pestřejší. Především postrádám HDMI kabel.I zde se podíváme do nitra přehrávače, ale nejdříve musíme vysunout pevný disk. V tomto modelu použil výrobce 3,5" disk Samsung s kapacitou 1500 GB.Po vcelku náročném rozebírání se dostáváme k "jádru" systému. Zelené PCB je o něco větší než u ostatních center a není divu, neboť HD tunery či LCD potřebují také své místo.
reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik