www.tvfreak.cz
>
>
>

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?

Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
, , recenze
Multimediální centra jsou si podobné jako vejce vejci a často se liší jen operačním systémem. Malou revoluci přináší až produkty Umax IAMM. Je libo model s podporou HD videa, 1.5 TB diskem, LCD a duálním DVB-T tunerem?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Umax IAMM NTR83D: co víc si přát?
  2. Specifikace přístroje
  3. Menu ovládání
  4. Testy
  5. Závěr
reklama
Z obchodu si domů přinesete poměrně povedené prodejní balení, které již na první pohled dává najevo, že tento produkt zastane hned několik domácích spotřebičů v obývacím pokoji. Po výčtu všech funkcí jsem měl menší obavy o celkové rozměry přehrávače, nicméně po vybalení jsem byl mile překvapen. Svou velikostí je totiž podobný ostatním konkurentům, kteří disponují pevným diskem.


Obsah balení:
• Síťový přehrávač Umax IAMM NTR83D
• Napájecí adaptér
• Manuál k produktu
• Dálkové ovládání a baterie
• Komponentní kabel a další


Zpracovaní těla je na vysoké úrovni a i přes použití plastových krytů jsem neobjevil žádnou prohýbající se či vrzající část.Při prohlížení tohoto přístroje asi všechny zaujme jeho barevný displej, který se nachází na předním panelu. Mohl by totiž odstranit poslední nešvar většiny multimediálních center při pouštění hudby, tedy nutnost pouštět televizi pro snadnější orientaci.


- pro zvětšení klikněte -

V okolí LCD nalezneme ještě několik nezbytných tlačítek, které částečně nahradí dálkový ovladač, pokud by se vám v něm náhodou vybily baterie. V přední části nalezneme přepínání video výstupů a zapnutí přístroje. Na horní straně je umístěno několik navigačních kláves (šipky, play, stop) a také vstup do menu.


- pro zvětšení klikněte -

Boky přístroje nenabízí byť jen jediný konektor, avšak na pravém se nachází velmi důležitá část celého produktu. Jde o plastová dvířka, která nás dostanou přímo k pevnému disku. Lze jej tak bez větších problémů vyjmout a vyměnit za větší, nebo případně naplnit daty přímo ve vašem stolním PC.


- pro zvětšení klikněte -

Zadní strana se doslova hemží všemožnými vstupy a výstupy, přičemž některé z nich jsou již tak trochu za zenitem. Vlevo nahoře hned vedle napájení můžeme přes USB zapojit Umax IAMM ke stolnímu PC či využít dalších dvou USB pro externí disk. Následuje kompozitní a komponentní výstup a nezvykle také SCART-IN.


- pro zvětšení klikněte -

Vzhledem k přítomnosti HD tuneru asi nepřekvapí vstup a výstup pro anténní rozvod. Konečně se také dostáváme k důležitým portům dneška, přivítejte HDMI, optický výstup zvuku a LAN port. Při pravém spodním okraji je také přítomen ventilátor, ale o něm až později.

Přehled osazených konektorů:
• HDMI 1.3
• Kompozitní výstup
• Komponentní výstup
• Digitální optický audio výstup
• 2 x USB 2.0 konektor, 1x USB slave
• RJ-45 síťový konektor
• SCART-IN
• Antenna IN/OUT

Nesmím také opomenout přibalený dálkový ovladač, který je po rozměrové stránce podobný těm od našich televizí. Z hlediska uspořádání kláves se jedná o často používaný koncept numerické klávesnice v horní části, kterou následují směrové ovládací prvky a na závěr sada nezbytných multimediálních kláves.Ovladač je lehký a dobře se drží díky několika ergonomickým prohnutím ve spodní části. Jak si povede při komunikaci s přehrávačem, se dozvíte za chvíli. Než se však pustíme do další kapitoly, musím ještě ohodnotit příslušenství, které by mohlo být o něco pestřejší. Především postrádám HDMI kabel.I zde se podíváme do nitra přehrávače, ale nejdříve musíme vysunout pevný disk. V tomto modelu použil výrobce 3,5" disk Samsung s kapacitou 1500 GB.Po vcelku náročném rozebírání se dostáváme k "jádru" systému. Zelené PCB je o něco větší než u ostatních center a není divu, neboť HD tunery či LCD potřebují také své místo.
Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik