www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
, , recenze
Před časem jsme se podívali na řadu základních set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání TV. Dnes zde máme jeden z nejvyšších modelů firmy Topfield, který se může pyšnit digitálním HDMI výstupem a podporou HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Ovládání přístroje dálkovým ovladačem je naprosto standardní a každý se naučí s přijímačem velmi rychle pracovat. Při přepínání se vždy zobrazí informace o stanici a právě vysílaném pořadu. Během zobrazení tohoto okna lze šipkami zobrazit i pořady následující.Stejné je to u rozhlasových stanic, kde je ale místo videa trvale zobrazena tematická fotka CD s notami.Stisknutím tlačítka Info na dálkovém ovladači se zobrazí podrobnější informace o pořadu. Pokud je rozšířený popis delší než na jednu stránku, tak lze listovat. Zde se ale objevila jediná chyba přijímače - při pokusu o listování se nezobrazí další strana, ale celý popis zmizí a pak se objeví pouze první řádka první strany. Zajímavé je, že při zobrazení stejného dialogového okna z elektronického průvodce EPG tento problém nenastává.Přepínání programů je možné i výběrem přímo ze seznamu. Podobný výběr je u oblíbených programů, pak je v levé části název tematických skupin a stanice jsou v pravém sloupci.Pro změnu zvukové stopy a režimu zvuku je zde samostatný malý dialog. Ještě menší je zobrazení poměru stran, video formátu, hlasitosti a umlčení zvuku, což jsou funkce, které lze ovládat přímo samostatným tlačítkem na dálkovém ovladači.Elektronický programový průvodce má dva režimy zobrazení. Jeden je seznam pořadů pro právě sledovanou stanici, v levé části pod obrazem v malém okně se zobrazují bližší informace o pořadu ve výběru. Zde se občas vyskytl problém s diakritikou, když místo českých písmen se zobrazila změť jiných nesmyslných písmen, skoro to vypadá jako by nebylo rozpoznáno UTF-8 kódování. Tento problém ale nastává jen někdy a jen u některých pořadů a jen v tomto způsobu zobrazení.Zobrazení bližších informací je shodné jako u info okna, ale všimněte si lehce odlišné barvy a také listování i diakritika zde funguje správně.Druhý režim zobrazení je pro všechny stanice ve formě jakéhosi kalendáře, šipkami se pohybujeme mezi pořady a podrobný popis je v horní části obrazovky. Názvy pořadů jsou ale zkráceny a u některých velmi krátkých pořadů (např. počasí) chybí zcela, což je ale pochopitelné.Druhým zdrojem informací je teletext. Pokud chceme zobrazit správně české znaky, tak musí být vybráno v nastavení přijímače české menu. I tak ale diakritika u velkých písmen chybí.Správně funguje zobrazení skrytých titulků, ale průhledný režim písmen také chybí.Poslední funkcí, kterou jsme ještě nezmínili, je vypnutí přijímače za určitý čas. Tato funkce se nastavuje rovněž jedním tlačítkem na dálkovém ovladači a umožňuje vypnutí za 10-120 minut v kroku po deseti minutách.


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala