www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD

Topfield TF7710HTCI - pozemní přijímač s HD
, , recenze
Před časem jsme se podívali na řadu základních set-top-boxů pro příjem pozemního digitálního vysílání TV. Dnes zde máme jeden z nejvyšších modelů firmy Topfield, který se může pyšnit digitálním HDMI výstupem a podporou HD rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Dále se podíváme na nastavení set-top-boxu. Hlavní menu má položky pod sebou a je průhledné. Pod první položkou se skrývají veškeré parametry přijímače. Zde nastavíme čas, můžeme ho buď řídit podle vysílače, pak nastavíme jen časový posun, nebo rovnou ručně, pak nastavíme přesný čas. Dále máme možnost nastavit rodičovský zámek - zablokovat některé funkce přístroje čtyřmístným kódem - např. nastavení času, jazyka, výstupů nebo třídění programů. Samozřejmě zde pak nastavíme i omezení příjmu vysílaných programů podle věku (4-18 let nebo kompletní blokování/povolení). Dále máme možnost nastavit jazyk - jazyk menu a první a druhé zvukové stopy a titulků, čeština samozřejmě nechybí.Nastavení výstupů umožňuje vybrat formát videa na SCARTu - RGB, S-video, CVBS. VCR SCART typ umožňuje zvolit, zda je připojen video rekordér na druhý SCART a zda je signál z něho pouštěn automaticky na první SCART při spuštění přehrávání (nastavení Standard). Pokud vybereme External A/V, tak je tato funkce zablokována a k přepnutí TV výstupu na video vstup z rekordéru je nutné použít tlačítko na dálkovém ovladači. Dále je možné nastavit poměr stran TV obrazovky (16:9 a 4:3) a případný ořez na letterbox u poměru 4:3. Pro YPbPr a HDMI je zde možné vybrat rozlišení - při nastavení na Auto bude výstup ve formátu, jaký je vysílán, lze ale vnutit i rovnou formát 576i, 576p, 720p nebo 1080i. Pak funguje jak upscale, tedy zvýšení rozlišení z SD na HD, tak i downscale - snížení rozlišení z HD na SD 576i. Nastavit lze i zvukový výstup - stereo, mono, levý nebo pravý a výstup na digitálním výstupu - PCM nebo původní bitstream.Pod první položkou hlavního menu Nastavení systému najdeme ještě nastavení OSD - doby zobrazení (0-30s), průhlednosti (0-50%) a pozici okna s informací o stanici a vysílaném pořadu.

Další položka hlavního menu - Nastavení časovače - slouží ... pro nastavení časovače. Lze do něj přidávat zde ručně nebo i přímo z EPG. Pořady lze nahrávat i opakovaně - každý den, každý týden, každý víkend nebo jednou týdně.Pod položkou Instalace je vyhledávání programů, návrat k továrnímu nastavení a aktualizace firmware. Programy lze vyhledávat automaticky přes celý rozsah nebo manuální s nastavením kanálu nebo rozšířené s nastavením PID. Vyhledávání začne vybráním položky vyhledávání.Průběh hledání je zobrazován ve spodní části včetně kanálu, frekvence a šířky pásma, zobrazován je i seznam nalezených stanic.Nalezené stanice je možné třídit, čímž se jim přiřadí i nové číslo, třídil lze i automaticky podle jména nebo čísla, nežádoucí stanice (jako testovací vysílání apod.) je možné smazat a jednotlivé stanice je možné i uzamknout pro rodičovskou kontrolu.Název stanice je možné změnit, i když to většinou není potřeba. K tomu je zde virtuální klávesnice, z které vybíráme písmenka ovládacím křížem na dálkovém ovladači.Podobně jako celkový seznam je možné třídit stanice do různých tematických okruhů - oblíbených programů. Pokud nevyhovují stávající, je možné vytvořit nové okruhy (maximum 30). Při přepínání pak toto usnadňuje orientaci, nelze ale omezit přepínání jen na jeden okruh, stále se přepíná přes všechny stanice.Posledními položkami v menu je zobrazení informací o přijímači (verze, firmware), zde najdeme i jednoduchý kalendář a dále informace o instalovaných kartách v CI slotech.

reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala