Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield TF5400PVR zvládne pozemní i satelitní DVB

15.10.2007, Radek Jahoda, recenze
Po modelu TF5100PVRt se podíváme na velice podobný přístroj od Topfieldu, který je ale mírně odlišný. Oproti předchozímu modelu sice nemá HDMI výstup, ale přidává příjem satelitního signálu.
Kapitoly článku:
  1. Topfield TF5400PVR zvládne pozemní i satelitní DVB
  2. Nastavení
  3. Ovládání
  4. Nahrávání
  5. Závěr
Balení je téměř identické, bílá kartonová krabice s vyobrazeným přijímačem a velkým názvem. Uvnitř objevíme mimo přijímače i dálkový ovladač včetně baterií, kabel SCART-cinch, S-video kabel, šroubky pro připevnění pevného disku a návod o obsluze v anglickém a českém jazyce. Přijímač vypadá identicky jako TF5100, má stejné rozměry 340x60x265mm, stejnou barvu i stejný přední panel.



,

Vpravo jsou dvířka, za kterými se skrývají dva CI sloty a nahoře i jeden slot pro karty vestavěného dekodéru Conax.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Displej má zelenou barvu a za normálních okolností ukazuje číslo přijímané stanice. Jde o PID číslo, které nelze změnit - všechny stanice jsou takto identifikovány a pokud ji chcete vyvolat číslem, je nutné zadat toto číslo. Zobrazuje ale i jiné informace, např. SCAN, EPG, MENU.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Na fotce vidíte displej za nízkého osvětlení a je přelepen ochranou páskou kvůli poškrábání. Při focení jsem si jí nevšiml, ale na fotkách je vidět, abyste se nedivili, že je kryt displeje podivně krabatý.



Všechny konektory jsou tradičně umístěny vzadu. Zleva je to vstup/výstup satelitního tuneru a vstup/výstup terestriálního tuneru. Hned vedle jsou tři cinch konektory - výstupy kompozitního videa a stereo zvuku, následuje S-video výstup a dva SCART konektory, jeden pro připojení TV (podporuje kompozitní, S-video, RGB i YUV) a druhý pro připojení případného rekordéru (kompozitní a S-video).



Dále zde najdeme USB konektor pro připojení k počítači, který zvládá stahovat nahrávky z/do přijímače nebo aktualizovat firmware, vedle je anténní vstup a výstup pro RF modulátor (s podporou standardů PAL B, PAL I, PAL K a NTSC M). Dále nalezneme digitální optický výstup zvuku S/PDIF a sériové rozhraní RS-232 pro aktualizaci firmware.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Uvnitř je přijímač koncipován téměř identicky s modelem TF5100. Stejný je zdroj a hlavní deska nese stejné součástky, rozdíl je vlastně jen v části satelitního tuneru. Ten na sobě nemá žádné označení, takže typ Vám neprozradím, vedlejší tuner pro příjem pozemního vysílání je Samsung NOS886ZV302A, který má na sobě rovnou demodulátor Intel WJCE8353.



Celý přijímač řídí obvod NEC D61130AS1, který měl u TF5100 na zádech ještě malý chladič.



Standardně je mezi zdrojem a částečně nad hlavní deskou i plech pro upevnění pevného disku.



Disk tentokrát není na gumových antivibračních podložkách a přišroubuje se "natvrdo" na plech.



Dálkový ovladač je shodný jako u TF5100, je charakteristický dominantním kruhem se základními tlačítky pro ovládání - přepínání programů, ovládání hlasitosti, zapnutí EPG, teletextu, přepínání zvuku a titulků. Ostatní tlačítka jsou menší, přesto ale stále dobře ovladatelná, numerické klávesy jsou standardně v horní části ovladače.


Klepněte pro zvětšení obrázku