www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Topfield TF5100PVRt: je libo DVB-T rekordér s HDMI?

Topfield TF5100PVRt: je libo DVB-T rekordér s HDMI?
, , recenze
Dalším v řadě námi testovaných modelů DVB-T přijímačů je opět z vyšší řady a chlubí se jak nahráváním na pevný disk, tak i podporou vysokého rozlišení a HDMI výstupem pro připojení na novou generaci zobrazovacích panelů.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Topfield TF5100PVRt: je libo DVB-T rekordér s HDMI?
  2. Nastavení
  3. Ovládání
  4. Kopírování
  5. Závěr
reklama
Balení této firmy drží stejné konvence, takže kartonová krabice je v bílé barvě s vyobrazeným přístrojem a názvem. Žádné módní experimenty zde nenajdeme, což je dobře - hlavní je totiž to uvnitř. Uvnitř balení najdeme kromě samotného přijímače i dálkový ovladač a baterie, dále malý propojovací anténní kabel, který slouží pro propojení dvou tunerů (viz dále), kabel SCART-cinch a instalační sadu pro pevný disk - plechový držák, IDE kablík, šroubky a gumové antivibrační podložky (více rovněž dále). Nechybí ani návod v anglickém a českém jazyce.

Klepněte pro zvětšení obrázku


Set-top-box má vzhled téměř shodný s nedávno testovaným modelem TF7710HTCI. Stříbrná módní barva dobře ladí s černým průhledným plexisklem pro displej, které je přerušeno pouze tlačítky v kruhu. Rozměry přijímače jsou 340x60x265mm.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Tlačítka umístěná v kruhu slouží pro přepínání programů a změnu hlasitosti nebo pro pohyb v menu, prostřední tlačítko je potvrzovací. Vedle jsou ještě dvě malá stříbrná tlačítka, levé je pro vypnutí/zapnutí a pravé pro vstup do menu.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Displej je umístěný vlevo a kromě čísla přijímané stanice zobrazuje i jiné informace při pohybu v menu. Najdeme zde i tři LED diody, horní oranžová informuje o přepnutí na externí vstup, druhá zelená blikne při stisku tlačítka na dálkovém ovladači a spodní červená svítí ve stand-by režimu.Vpravo jsou výklopná dvířka, pod kterými se skrývají dva CI sloty pro CAM karty pro dekódování placených kanálů a v horní části je jeden slot pro dekódovací karty Conax (dekodér je v přijímači již obsažen).Veškeré spojení se světem zprostředkují konektory na zadní straně. Najdeme zde vstupy a výstupy dvou tunerů, výstup prvního je nutné zapojit do druhého, pokud chceme využívat simultánního nahrávání a funkce Picture-in-Picture. K tomu je určen krátký kablík, dodávaný společně s přehrávačem.


Klepněte pro zvětšení obrázku

Hned vedle najdeme stereo výstup zvuku a kompozitní video výstup, dále pak S-video výstup a HDMI výstup. Na HDMI je podporováno jak standardní SD rozlišení, tak i 576p, 720p a 1080i. SCART konektory jsou přítomny dva, jeden pro připojení TV, kde je jak základní kompozitní výstup, tak i S-video (signál je společný se samostatným S-video konektorem, takže je v menu nutné vybrat S-video) a dále RGB nebo YUV (YPbPr). Druhý SCART je pro připojení videorekordérů a je jak vstupní (lze ho přepnout na TV SCART), tak i výstupní s kompozitním a S-video výstupem. Dalším konektorem je USB pro připojení počítače, který umožňuje nejen aktualizaci firmware, ale i přetažení nahrávek pomocí speciálního programu. Zbylými konektory jsou S/PDIF digitální výstup zvuku a sériový RS-232.Rozebrání přístroje kvůli vložení pevného disku se nevyhneme. K otevření krytu musíme povolit tři šrouby na zadní stěně a dva na stranách. Uvnitř najdeme několik desek plošných spojů. Samostatně je napájecí zdroj, hlavní deska je největší a jsou k ní připojené další menší pomocné desky. Přijímací tunery jsou stejné, typ Samsung DNOS886ZV302A, které obsahují i rovnou demodulátor Intel WJCE6353. Hlavní obvod nese na svých bedrech malý chladič, který je přilepený silikonovým lepidlem, takže typ budu jen odhadovat. Vzhledem k podobnému menu a velice podobnému hardware jiného přijímače tohoto výrobce to bude s největší pravděpodobností NEC D61130AS1.Najdeme zde ale dalších pár zajímavých obvodů. STV6412A od ST Microelectronics je zde pro přepínání video signálů - kompozitního, S-video i RGB/YUV. O USB připojení se stará obvod NET2270 od NetChip Technology, který zvládne USB 2.0 v plné rychlosti 480Mbitů/s s bufferem o velikosti 1kB. Dalším zajímavým obvodem je CD0041AF od Pioneer Micro Technology. Ten se stará o upscale videa ze standardního rozlišení na HD rozlišení 720p nebo 1080i. Hned za ním je zapojen SiI9030 od Silicon Image, což je výstupní budič pro HDMI včetně zvuku.Nainstalujeme pevný disk na dodaný upevňovací plech, částečně pak překrývá hlavní desku, viz obrázek. Plochý kabel by mohl být tak o centimetr delší, protože takto je tam u některých disků dost napnutý, podle umístění konektoru.Disk se upevňuje na gumové antivibrační podložky, čemuž jsou uzpůsobené i šroubky, lepší představu si uděláte z obrázku.Dálkový ovladač je černé barvy s dominantním kruhem se základními tlačítky pro ovládání - přepínání programů, ovládání hlasitosti, zapnutí EPG, teletextu, přepínání zvuku a titulků. Ostatní tlačítka jsou menší, přesto ale stále dobře ovladatelná, numerické klávesy jsou standardně v horní části.


Klepněte pro zvětšení obrázku
reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala