Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Topfield SBI-2050: připraven na Irdeto

, , recenze
Topfield SBI-2050: připraven na Irdeto
Tento HDTV satelitní přijímač je na českém trhu novinkou. Jde o jeden z prvních exemplářů, které obdržely certifikaci „Skylink READY“, díky přítomnosti čtečky karet pracující v systému Irdeto PI-sys, jehož nasazení rozjel Skylink koncem roku 2009.
Topfield SBI-2050: připraven na Irdeto
Když vloni v prosinci začala společnost TradeTec, provozovatel satelitní služby Skylink v ČR, s přechodem na nový kódovací systém Irdeto PI-sys, mnozí stávající diváci se obávali, co to bude pro ně znamenat. Společnost Irdeto koupila systém Cryptoworks, který byl původně vyvinut Philipsem a do budoucna ukončí jeho podporu (nejpozději koncem roku 2012). Po té už bude využíván zřejmě jen systém kódování, který vyvíjí a spravuje Irdeto. Na situaci již naštěstí reagují výrobci satelitních přijímačů a jedním z nich je i korejský Topfield, který nabídl přístroj s integrovanou čtečkou karet systému Irdeto PI-sys. Pojďme se na něj podívat blíže.Topfield SBI-2050 je jednotunerový (DVB-S/S2) satelitní HD přijímač kompaktních rozměrů, který umožňuje v poslední verzi firmwaru také záznam pořadů na externí paměťové zařízení prostřednictvím rozhraní USB 2.0. Kromě toho umí přehrávat mnoho multimediálních formátů včetně DivX, Xvid a MKV.


V příslušenství je přibalen kabel HDMI .

Obsahem balení v malé kompaktní krabici je samotný přijímač, dálkový ovladač včetně dvou mikrotužkových baterií pro jeho napájení, česká i anglická uživatelská příručka a HDMI kabel. Výrobci snad konečně pochopili, že přikládat k HDTV přijímačům SCART kabel je už trochu mimo mísu, což je dobře.


Přijímač má kompaktní rozměry.

Přijímač má poměrně kompaktní rozměry, široký je pouze 26 cm. Přednímu panelu černé barvy dominuje čtyřmístný LED displej obklopený stříbrnými tlačítky pro zapnutí/vypnutí přístroje a přepínání kanálů. Stříbrná je také krytka konektoru USB pro připojení externího disku. V pravé části panelu jsou odklopná dvířka, za nimiž se ukrývá slot dekodéru Irdeto pro přístupovou kartu a dva prázdné CI sloty pro moduly dekodérů (Cryptoworks, Conax, Irdeto, Nagravision, Viaccess, atd).


Topfield SBI-2050 – pohled na přední panel
-pro zvětšení obrázku klikněte-


Přední panel po odklopení dvířek krycích CI sloty.
-pro zvětšení obrázku klikněte-

Na zadním panelu naleznete dva F konektory (vstup LNB a výstup smyčky), konektor rozhraní RS-232C, dva konektory SCART (TV a VCR), komponentní výstup (3× RCA), kompozitní výstup včetně stereo audio out (3× RCA), HDMI výstup a optický digitální audio výstup. Napájecí kabel je připojen na pevno, síťový vypínač přijímač nemá.


Topfield SBI-2050 – pohled na zadní panel
-pro zvětšení obrázku klikněte-

Zařízení podporuje příjem signálu standardu DVB-S a DVB-S2 s kódováním obrazu MPEG-2 i MPEG-4 AVC (H.264) v rozlišeních obrazu 1280 × 720p, 1920 × 1080i, 720 × 576p, 720 × 576i. Poradí si tedy s programy vysílanými ve standardním i vysokém rozlišení obrazu.

Přiložený dálkový ovladač dobře sedí v ruce a lze s ním obsluhovat všechny funkce přístroje včetně PVR. Tlačítka DO vyrobená z měkkého plastu jsou většinou dostatečně velká pro pohodlný stisk, to však neplatí u tlačítek pro ovládání záznamu a přehrávání v dolní části ovladače, která jsou příliš malá. Alespoň, že mají rozumné rozestupy. Pro bezchybné ovládání ve větších místnostech je potřeba mířit ovladačem přibližně na přijímač.


Dálkový ovladač dobře padne do ruky.

Přijímač podporuje přepínání mezi více zdroji VF signálu a spolupracuje s natáčecími zařízeními dle DiSEqC 1.2, v paměti má uloženo přibližně 150 satelitních pozic a lze manuálně přidávat další. Pro snadné vyhledání satelitů při použití otočné antény je vybaven funkcí USALS (Universal Satellites Automatic Location System).

Technické parametry přijímače Topfield SBI-2050
Počet a typ tunerů1× DVB-S/S2
Kmitočtový rozsah (vstup)950–2150 MHz
Vstupní citlivost (75 Ω)neuvedeno
DemodulaceQPSK, 8PSK
Symbolová rychlostDVB-S: 1–45 MS/s
DVB-S2: 10–30 MS/s (8PSK), 20–30 MS/s (QPSK)
Napájení LNB V/H13/18 V (při max. 500 mA)
DiSEqC1.0/1.1/1.2 + USALS
Dekódování obrazuneuvedeno
Dekódování zvukuneuvedeno
Rozlišení obrazu1080i, 720p, 576i, 576p
Formát obrazu4:3 (Pan & Scan, Letterbox), 16:9
Zvukové módyneuvedeno
Čtečka karet1× (Irdeto)
CI sloty
Audio/video výstupy1× HDMI, 1× TV SCART (RGB, CVBS, S-Video),
1× VCR SCART (RGB, CVBS, S-Video vstup, CVBS výstup),
3× RCA komponentní, 1× kompozitní (A/V), 1× digitální optický.
Ostatní rozhraní 1× RS-232C, 1× USB 2.0 (Host)
Displej4místný LED (zelené sedmisegmentovky)
Napájení90–250 V, 50/60 Hz
Spotřeba35 W max./ do 1 W (standby)
Rozměry (š × v × h)260 × 46 × 190 mm
Hmotnost1,2 kg