www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Test DVB-T PCI: 2x Pinnacle PCTV - s jedním a se 2 tunery

Test DVB-T PCI: 2x Pinnacle PCTV - s jedním a se 2 tunery
, , recenze
U Pinnacle si každý prvně vybaví jejich střihové systémy, především Studio, ale tato firma dělá i TV karty pod názvem PCTV. Dva typy v našem testu mají jednoduše přídavek DVB-T PCI. Jedna z karet má navíc dva tunery, jinak jsou téměř identické.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Test DVB-T PCI: 2x Pinnacle PCTV - s jedním a se 2 tunery
  2. PCTV DVB-T Dual
  3. Software
  4. Nastavení
reklama
Začneme "neduální" kartou, která je samozřejmě levnější. Krabice je opět designerský skvost, skoro se zdá, že právě designu věnují výrobci nejvíce úsilí.Obsahem balení je jednak karta, dále malý dálkový ovladač, baterie do něj, čidlo, CD se software a návod na instalaci.Začneme zmíněným ovladačem. Popravdě nevím, co o něm napsat, protože mi spíše připadá jako vtip. Je malinký, že se do něj dvě AAA baterie vedle sebe sotva vejdou, dlouhý je asi dvakrát jako tyto baterie. Když si ho někdo s větší dlaní vezme do ruky, tak se mu v ní snadno ztratí. Problém je ale hlavně s velikostí tlačítek. Představte si ten nejmenší mobil na světe s tlačítky, pak tato tlačítka ještě zmenšete a máte představu o tom, jak se s nimi asi zachází. To už je rozhodně lepší placatý ovladač, dodávaný k přenosným přijímačům (a který přibalil Compro k VideoMate T100).Ještě obrázek zespodu, kde se do něj vkládají baterie, dává dobrou představu o jeho velikosti.Karta má nízký profil, na desce je malý tuner přikrytý stínícím plechem.Zajímavostí je, že Pinnacle používá vlastní obvod pro připojení demodulátoru k PCI sběrnici. Má název DTV Bridge a je použit na obou verzích karet, dokáže totiž zprostředkovat spojení hned ze dvou demodulátorů (nebo i více?), na této kartě je ale osazen pouze jeden. Stejně tak je osazen pod plechovým krytem jeden tuner, což potvrzuje druhá strana desky.Použitý demodulátor je Intel WJCE6353, který je identický jako Zarlink ZL10353. Intel totiž celý business demodulátorů od Zarlinku koupil a prodává ho pod svým vlastním označením.Instalace ovladačů přidá do Správce ovladačů dvě položky - Pinnacle PCTV DVB-T Common a Tuner.V DirectShow se objeví BDA ovladače - Pinnacle RoyalTS Capture a Tuner.

reklama
Nejnovější články
Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018 LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2020. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala