www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Samsung UE65F9000: celkové hodnocení


První 4K televize v našem testu dopadla poněkud rozporuplně. V podstatě by to šlo říci jednoduše. Televize je velmi dobrá, ale okolí na ni není připraveno. A nejde jen o okolí, ale také o software, HDMI rozhraní a další drobnosti. V podstatě si domů přinesete perfektní televizi s vysokým rozlišením, perfektními barvami, dobrým kontrastem a dalšími superlativy. Současně však doma zjistíte, že tyto vlastnosti vlastně ani nemáte moc šanci využít. A není to jen vina toho, že u nás nejsou dostupná 4K videa, ale i fakt, že mkv soubor s 4K rozlišením televize nepřehraje. Těšíte se na videa na serveru YouTube v 4K? Opět máte smůlu. Zabudovaná aplikace 4K nepodporuje.

Celkově jsem se velmi těšil na 4K v plné kráse, ale ve výsledku je to omezeno na testovací videa puštěná z počítače, hry a práci v operačním systému. Velkou výhodou samotné televize je prakticky bezchybné barevné podání, vysoký kontrast, téměř dokonalé podsvícení a perfektní práce v dynamickém kontrastu. Je vidět, že Samsung si tyto technologie nenechal protéct mezi prsty a na televizi je dobře odladil. Přece jen jde o vrcholný model značky a byla by to dost ostuda, kdyby tomu tak nebylo.


Panasonic TX-L42ET60E TREFA


V celkovém součtu jde o televizi, která tak trochu předběhla dobu. Nebo možná by se dalo říci, že doba není dostatečně připravena na takovou televizi. Ano, má perfektní obraz, 3D obraz je díky 4K na vyšší úrovni a barevně je skvělá. Jediné, co tedy chybí, je dostatečné množství UHD resp. 4K obsahu a HDMI 2.0. Pokud by toto bylo splněno, televize by získala naše ocenění. Samsung má výhodu, že pomocí externího boxu One Connect má možnost danou televizi příští rok vylepšit a dodat třeba HDMI 2.0, To, jestli se tak stane a kolik to bude stát, je ovšem ve hvězdách.


Panasonic TX-L42ET60E hodnoceníTelevize je vhodná pro:


1) Majitele telefonu Vertu a alespoň dvou automobilů Porsche
2) Ty, co mají zaručen přísun 4K obsahu (satelit)


Plusy+ Perfektně dynamický obraz
+ Barevný prostor sRGB/Rec.709
+ Velmi slušné barevné podání
+ 4K pomáhá 3D režimu
+ 4K vypadá opravdu pěkně

Minusy- Svět není připraven na 4K
- TV neumí přehrávat 4K mkv
- Menu televize pouze v 1080p
- Vysoká cena (což je pochopitelné)
- Lehce slabší pozorovací úhly oproti IPS

Cena v době testování: cca 149 900 Kč s DPH

Ceny podobných produktů:


Sony KD-65X9005
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Toshiba 65L9363DG
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Panasonic TX-L65WT600E
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Philips 65PFL9708S
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení televizoru Samsung UE65F9000 děkujeme Samsungu.
Jak hodnotíte televizi Samsung UE65F9000?
V anketě šlo hlasovat od 18.12.2013 do 8.7.2014. Počet hlasujících: 14
Výborná 21 % 21% Průměrná 7 % 7% Špatná 71 % 71%
předchozí kapitola
Nejnovější články
Televizory Loewe Bild 5 se dostaly na český trh Televizory Loewe Bild 5 se dostaly na český trh
Špičkové materiály, minimalistický design a nejnovější technologie jsou aspekty, které značka Loewe chválí u své řady televizorů Bild 5. V minulých týdnech se tyto LCD TV objevily také na českém trhu.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Philips 7502: přivítejte vlajkovou loď mezi LED TV Philips 7502: přivítejte vlajkovou loď mezi LED TV
Společnost TP Vision uvedla minulý měsíc na český trh špičkový LED televizor z řady 7502. Jedná se o nejvyšší model s tímto typem panelu pro rok 2017. V nabídce jsou celkem tři r§zné úhlopříčky, k dispozici je také nový obrazový engine.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Stabilizační algoritmus vědců z Duke University se dostal do Adobe After Effects Stabilizační algoritmus vědců z Duke University se dostal do Adobe After Effects
Vědci z Duke University mohou slavit. Jejich algoritmus pro stabilizaci videa byl natolik dobrý, že jej použil Adobe u svého After Effects. Přináší značně odlišný pohled na rozmazání proti jiným algoritmům a je také znatelně rychlejší.
12.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Kamera Panasonic AU-EVA1 přináší Super 35 5.7K senzor Kamera Panasonic AU-EVA1 přináší Super 35 5.7K senzor
Společnost Panasonic prezentovala novou videokameru AU-EVA1. Ta disponuje velkým Super35 senzorem s 5.7K rozlišením. Umí natáčet downsamplované 4K video a zajímavostí je také použití bajonetu Canon EF.
8.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukazuje příslušenství pro nové QLED TV. Jaké jsou ceny? Samsung ukazuje příslušenství pro nové QLED TV. Jaké jsou ceny?
Samsung zahájil na českém trhu prodej příslušenství pro své nové QLED TV. Jedná se například o dva zajímavé stojany Gravity a Studio nebo sadu pro těsné připevnění na zeď. Dokoupit je možné také delší neviditelný optický kabel.
7.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik