www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1920×1080)


U dnešní televize se musíte připravit na to, že valná většina signálu bude interpolována. I plný 1080p signál musí projít přepočítáním. A právě proto jsem se rozhodl otestovat přepočítání právě na 1920x1080. Stále jde o čtyřnásobně vyšší rozlišení (co do počtu pixelů).

Pokud se však podíváme na samotnou interpolaci, ta patří ke standardu. A nemusíte se ničeho obávat.


Panasonic TX-L42ET60E interpolace linek

- Klikněte pro zvětšení -


Panasonic TX-L42ET60E interpolace textu

- Klikněte pro zvětšení -


Panasonic TX-L42ET60E interpolace moaré efekt

- Klikněte pro zvětšení -


Regulace jasu


Pro regulaci jasu využívá televize klasický PWM obvod. Podsvícení tedy začne blikat, a tím může někomu znepříjemnit život. Frekvence blikání je celkem běžných 120 Hz. Frekvence je odvozena od toho, aby se odezva co nejvíce opticky vylepšila. A musím říci, že se jí to daří.


Panasonic TX-L42ET60E regulace podsvícení


Spotřeba


Kdo očekával, že jedna z prvních 4K televizí bude mít nízkou spotřebu, tak se hodně přepočítal. Už jen z důvodu velké úhlopříčky a relativně vysokého jasu je zde předpoklad na vysokou spotřebu. K tomu připočtěte 4K rozlišení, vysoké nároky na výpočetní výkon pro 4K a je to.

Spotřeba při 120 cd/m2 je 144 W.


Panasonic TX-L42ET60E spotřeba 

Nejnovější články
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon Fire TV Stick Basic Edition je určena pro mezinárodní trhy Amazon Fire TV Stick Basic Edition je určena pro mezinárodní trhy
Amazon oznámil Fire TV Stick Basic Edition, která míří na více než stovku světových trhů. Divákovi umožňuje proměnit televizor v multimediální centrum se snadným přístupem k obsahu od Amazonu.
13.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Beoplay M3: levnější bezdrátový reproduktor Beoplay M3: levnější bezdrátový reproduktor
Bang & Olufsen rozšiřuje svou nabídku domácích bezdrátových reproduktorů o model Beoplay M3, který je o polovinu levnější než Beoplay M5. I přes elegantní design a malé rozměry nabízí kvalitní zvukový zážitek a řadu doplňkových funkcí.
13.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik