www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?

Samsung UE65F9000: 4K v plné kráse?
, , recenze
Fenomén UHD resp. 4K dorazil i do naší kotliny. Přinášíme Vám tak odbornou recenzi 4K televize, a to v podání Samsung UE65F9000. Pozor na to, že po tomto 65" drobečkovi budete toužit nejen letošní Vánoce.reklama

Menu a webové funkce


Po zapnutí menu prakticky zapomenete na to, že jde o 4K televizi. Celé menu je totiž zcela standardní Samsungovské v 1080p, pouze přepočítané do 4K. Písmo je tak při detailním pohledu lehce roztřepené a neostré. To ale neznamená, že by bylo horší než na 1080p televizi. Jen je škoda, že Samsung nevyužil potenciálu panelu s vysokým rozlišením. Z pohodlí gauče to sice téměř nepoznáte, ale vypadá to divně, když ani menu není v plném 4K.


Panasonic TX-L42ET60E menu 01


Ovládání pomocí dotykového ovladače je příjemné a relativně rychlé. Trochu mě vadí menší citlivost touchpadu, ale lze si na to rychle zvyknout. Celé menu je tedy zcela v souladu se standardem Samsungu. Nenajdete zde prakticky nic navíc a celou televizi od ostatních dělí "pouze" ono 4K rozlišení. To si bohužel zatím moc neužijete, a to ani v menu ani v aplikacích. Všechny jsou totiž tvořeny pro maximálně 1080p a následně převzorkovány na 4K. A pokud čekáte, že alespoň YouTube nabídne nějaká ty 4K videa, čekáte marně. Na YouTubu samozřejmě jsou, ale aplikace 4K nepodporuje. A já se tedy ptám: To nemohl Samsung přepsat alespoň tuto aplikaci?


Panasonic TX-L42ET60E menu 02


Spousta ostatních aplikací navíc není ani 1080p, a tak na 65" vypadají hodně kostrbatě. I webový prohlížeč má lehce rozmazané písmo. Suma sumárum v nativních aplikacích Samsung si 4K prostě neužijete. Musíte sáhnout po satelitním vysílání nebo připojit počítač. Jiná možnost, jak do televize dostat 4K, prakticky není.


Panasonic TX-L42ET60E menu 03


Opravdu je škoda, že Samsung nepředělal menu a nedodal takovému atraktivnímu kousku něco navíc. Proč dostáváme do ruky zcela obyčejnou televizi, která má "pouze" 4K rozlišení? Navíc jakmile se stane 4K standardem, bude tato televize zastaralá a vy budete stále koukat na webový obsah maximálně v 1080p.Ladění programů


Vzhledem k tomu, že televize obsahuje 2 TV tunery, není problém sledovat a nahrávat 2 odlišné pořady současně. Myslím, že 2 TV tunery by měly být zcela standardní v rámci dnešních televizí, a to bez ohledu na cenu. Tuner je lehce slabší a např. takové televize Sony jej mají lepší. Ostatně pokud nasadíte satelit, což je v tomto případě takřka nutností, tolik vás to trápit nebude.


Nahrávání programů


Nahrávání pořadů lze provádět na externí disk, kdy je dobré mít připojený jeden na stálo. Nejlepší je sáhnout po nějakém přímo k tomu určeném, jako je např. WD My Book AV-TV. Pro nahrávání můžete využít standardních funkcí EPG. Zde opět není co řešit. Vše je zcela v souladu se standardem Samsungu. 

Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik