www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?

Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?
, , recenze
Úkol zněl jasně. Vybrat tu nejlépe vybavenou televizi na trhu s podporou posledních technologií, avšak za cenu, která se nebude blížit rozpočtu běžné domácnosti na několik měsíců. Zvládne to Samsung s řadou Q8D?
K oblíbeným
reklama

Design televizoru

 
Řada Q8D působí na první pohled moderně a luxusně. Konstrukci televizoru dominuje obrazovka, kterou po obvodu lemuje tenký hliníkový rámeček. Podstavec tvoří dvojice stylových nožiček a zadní strana je z vroubkovaného plastu. Myslelo se tedy na každý úhel a jen těžko odhadnete, že před sebou nemáte poslední high-end model za 100 000 Kč. 
 

Designu tedy není prakticky co vytknout, snad jen kromě prvotní instalace. Televizor je totiž poměrně těžký a vybalit jej v jednom je prakticky nemožné. Kromě hmotnosti totiž narazíte na problém, že jej skoro není kde chytit. Nakonec se musíte smířit s tím, že část tlaku přenesete i na obrazovku.
 
Dobrou zprávou je, že u těchto prémiových modelů nabízí Samsung často instalaci zdarma a vy se tak z pohodlí gauče můžete dívat, jak technici zápasí s obří kluzkou obrazovkou. Obecně by však nebylo na škodu, kdyby zadní strana obsahovala několik prolisů (úchopů), za které by šel televizor bezpečně přenést a případně je poté zaklopit krytkou.
 
 

Dálkový ovladač


Samsung v několika posledních letech postupně upouští od komplikovaných a prostorově rozměrných ovladačů. Nahrazují je lehké a miniaturní ovladače s několika funkcemi, kterými můžete ovládat celé prostředí televizoru. Nejinak je tomu i u řady Q8D, kde se v balení nachází stylový stříbrný ovladač s pár tlačítky.

 
Po ergonomické stránce je velmi povedený, padne do ruky a palcem dosáhnete na většinu důležitých kláves. Tělo je lehké a baterie je ve spodní části, takže nemá tendenci se v ruce převažovat. Menší prohnutí, nebo vroubky by ale nevadily, neboť povrch je trochu kluzký.

 
Velikostně odpovídá zhruba běžnému 6" telefonu s poloviční šířkou těla. Na takto malé tělo se bohužel nevešla QWERTY klávesnice, a tak je prvotní nastavování, především zadávání hesel, poměrně otravné. Kvituji však upuštění od IR přenosu, takže ovladač funguje prakticky kdekoliv.
 

Konektorová výbava

 
Samsung se před pár lety vydal cestou externích boxů, které obsahovaly veškeré vstupy a výstupy televizoru, to se však bohužel netýká dnes testovaného modelu. Konektory jsou pevnou součástí zadní strany, což s sebou přináší dvě zásadní úskalí.

 
Tou první je kabeláž, kterou lze sice částečně schovat do nožiček, avšak jejich subtilní konstrukce neumožní pojmout maximální možnou výbavu. Za druhé zde máme hardware bez možnosti výměny. Až tedy televizor za pár let zastará, budete jej muset vyměnit celý. Přičemž obrazovka si troufám říci nabízí dostatečné parametry a omezení tak budou vycházet spíše v oblasti výkonu, funkcí a právě zmiňovaných konektorů.
 
Samsung QE65Q8DNA 
Vlastnost Hodnota
Úhlopříčka 65'' / 165 cm (16 : 9)
Typ panelu QLED
Rozlišení panelu 3840 × 2160
Jas panelu Neuvedeno
Podpora HDR Ano (HLG, HDR10+)
Typ podsvícení pod celým panelem
Další technologie Ultra Black Elite, Q Engine
Vestavěné reproduktory Ano (40 W)
Tunery DVB-C/T2/S2
Vstupy 4× HDMI, 2x USB 3.0, 1x Ethernet, 1x CI+ slot, 2x ANT in, 1x Optical out
Výstup pro sluchátka Ne
Internet (prohlížeč) Ano (Ano)
Wi-Fi/Bluetooth Ano / Ano
Světelný senzor Ano
Energetická norma (spotřeba) 162 W
Možnost montáže na stěnu Ano (VESA 400x400 mm)
Rozměry (š × v × h) 1450 x 910 (830) x 296 (59) mm
Hmotnost 27,1 kg (26,5 kg bez stojanu)
EPG Ano
Operační systém Samsung Tizen
Čipset Q Engine
Vnitřní paměť -
Různé variace 55" / 65" / 75"
Speciální vlastnosti Ambient Mode, SmartThings, Steam Link
 

reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala