www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod

Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod
, , recenze
Když se řekne iPod, každý si představí sérii úspěšných kapesních přehrávačů od Applu. Dnes testovaný MP4 přehrávač Redstar sice vsadil na podlouhlý design, ale zanechal i spoustu svých prvků a útočí velmi nízkou cenou.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod
  2. Design a zpracování
  3. Popis funkcí
  4. Praxe a závěr
reklama
Tentokráte jsme pro recenzi vybrali MP4 přehrávač značky Redstar s označením RS-MP4-02. Modely této značky jsou celkem tři, ale ve své podstatě jsou si velmi podobné a liší se většinou pouze v jedné funkci nebo vlastnosti. RS-MP4-01 nabízí vzhled podobný jednomu z přehrávačů ZEN a RS-MP4-03 zase navíc obsahuje slot na paměťové karty SD. Vraťme se ale k dnes testovanému přehrávači a začneme jako obvykle balením. To je ve formě pevné krabice, která podle mého názoru snadno ochrání vnitřní části při přepravě.Uvnitř balení najdeme MP4 přehrávač, sluchátka, USB kabel, napájecí zdroj do elektrické sítě, manuál v českém a anglickém jazyce a CD s programem na převod videa do formátu AVM. To je v podstatě všechno, co potřebujete k provozu a až na nějaký obal na přenášení k obsahu balení nemám výhrady. Obal sice vzhledem ke kovové konstrukci není až tak potřebný, ovšem samotný displej nijak chráněný není, a může snadno dojít k poškrábání.Zajímavě je řešený zdroj na nabíjení. Běžně dostáváme k přehrávačům zvlášť kabel na propojení s PC a zvlášť kompletní zdroj k nabíjení, ovšem výrobce to zde vyřešil po svém a výsledkem je, že zdroj s přehrávačem propojujete právě pomocí USB kabelu.Přiložená sluchátka neoplývají výraznou kvalitou, ale ve své podstatě patří k průměru a na běžný poslech stačí. Náročnější uživatelé většinou stejně dokupují vlastní, kvalitnější sluchátka. Kabel je pak dostatečně dlouhý a neměl by být problém ani při uložení přehrávače v batohu apod.Na přiloženém CD můžete najít program, který vám pomůže konvertovat video soubory do podporovaného formátu AVM. Budete jej tedy asi nutně potřebovat pokaždé, ovšem přehrávač s interní pamětí 2 GB si i tak vyžaduje zmenšení souboru. Převod je pak velmi jednoduchý a poměrně rychlý. Při převodu videa (délka 1 hod 52 minut, velikost 700 MB) na nejvyšší kvalitu byl výsledný čas převodu cca 25 minut, záleží však na konfiguraci PC.
ParametryModelRedstar MP4 player RS-MP4-02
Rozměry45 (šířka) x 86 (výška) x 9 (tloušťka) mm
Hmotnost44 gramů
MateriálKov + gumové ovládací prvky
Počet tlačítek5 + čtyřsměrný joystick + posuvné tlačítko On/Off/Zamknutí tlačítek
Úložiště datpouze interní paměť 2 GB
Typ baterieLi-ion, integrovaná (nelze vyjmout)
Výdrž baterie (dle testování)Video až 5 hodin
Hudba až 25 hodin
Displayúhlopříčka 2,0"
rozlišení 220 x 176
16,7 miliónů barev
Formát videaAVM
(lze převést v přiloženém programu)
Formát hudbyMP1, MP2, MP3, WMA, WMV, ASF, WAV
Formát obrázkůJPG
Frekvence rádia76-96MHz, 87-108MHz
Formát textuTXT
Česká lokalizaceNe
Propojení s PCUSB 2.0 (nepodporuje mass storage)
Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala