www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod

Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod
, , recenze
Když se řekne iPod, každý si představí sérii úspěšných kapesních přehrávačů od Applu. Dnes testovaný MP4 přehrávač Redstar sice vsadil na podlouhlý design, ale zanechal i spoustu svých prvků a útočí velmi nízkou cenou.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Redstar MP4 přehrávač RS-MP4-02: levná variace na iPod
  2. Design a zpracování
  3. Popis funkcí
  4. Praxe a závěr
reklama
Tentokráte jsme pro recenzi vybrali MP4 přehrávač značky Redstar s označením RS-MP4-02. Modely této značky jsou celkem tři, ale ve své podstatě jsou si velmi podobné a liší se většinou pouze v jedné funkci nebo vlastnosti. RS-MP4-01 nabízí vzhled podobný jednomu z přehrávačů ZEN a RS-MP4-03 zase navíc obsahuje slot na paměťové karty SD. Vraťme se ale k dnes testovanému přehrávači a začneme jako obvykle balením. To je ve formě pevné krabice, která podle mého názoru snadno ochrání vnitřní části při přepravě.



Uvnitř balení najdeme MP4 přehrávač, sluchátka, USB kabel, napájecí zdroj do elektrické sítě, manuál v českém a anglickém jazyce a CD s programem na převod videa do formátu AVM. To je v podstatě všechno, co potřebujete k provozu a až na nějaký obal na přenášení k obsahu balení nemám výhrady. Obal sice vzhledem ke kovové konstrukci není až tak potřebný, ovšem samotný displej nijak chráněný není, a může snadno dojít k poškrábání.



Zajímavě je řešený zdroj na nabíjení. Běžně dostáváme k přehrávačům zvlášť kabel na propojení s PC a zvlášť kompletní zdroj k nabíjení, ovšem výrobce to zde vyřešil po svém a výsledkem je, že zdroj s přehrávačem propojujete právě pomocí USB kabelu.



Přiložená sluchátka neoplývají výraznou kvalitou, ale ve své podstatě patří k průměru a na běžný poslech stačí. Náročnější uživatelé většinou stejně dokupují vlastní, kvalitnější sluchátka. Kabel je pak dostatečně dlouhý a neměl by být problém ani při uložení přehrávače v batohu apod.



Na přiloženém CD můžete najít program, který vám pomůže konvertovat video soubory do podporovaného formátu AVM. Budete jej tedy asi nutně potřebovat pokaždé, ovšem přehrávač s interní pamětí 2 GB si i tak vyžaduje zmenšení souboru. Převod je pak velmi jednoduchý a poměrně rychlý. Při převodu videa (délka 1 hod 52 minut, velikost 700 MB) na nejvyšší kvalitu byl výsledný čas převodu cca 25 minut, záleží však na konfiguraci PC.




Parametry



ModelRedstar MP4 player RS-MP4-02
Rozměry45 (šířka) x 86 (výška) x 9 (tloušťka) mm
Hmotnost44 gramů
MateriálKov + gumové ovládací prvky
Počet tlačítek5 + čtyřsměrný joystick + posuvné tlačítko On/Off/Zamknutí tlačítek
Úložiště datpouze interní paměť 2 GB
Typ baterieLi-ion, integrovaná (nelze vyjmout)
Výdrž baterie (dle testování)Video až 5 hodin
Hudba až 25 hodin
Displayúhlopříčka 2,0"
rozlišení 220 x 176
16,7 miliónů barev
Formát videaAVM
(lze převést v přiloženém programu)
Formát hudbyMP1, MP2, MP3, WMA, WMV, ASF, WAV
Formát obrázkůJPG
Frekvence rádia76-96MHz, 87-108MHz
Formát textuTXT
Česká lokalizaceNe
Propojení s PCUSB 2.0 (nepodporuje mass storage)
reklama
Nejnovější články
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix: přechod na AV1, vypnutí automatických ukázek a více animáků Netflix: přechod na AV1, vypnutí automatických ukázek a více animáků
Netflix zahájil přechod na úspornější kodek AV1, začal přitom ve své aplikaci pro Android. Společnost také umožnila uživatelům vypnout jednu z nejméně oblíbených funkcí – automatické přehrávání ukázek. Na Netflix také zamíří více animovaných filmů.
19.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik