Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Projektor do kapsy: Sapphire Mini Projector 101

, , recenze
Je tomu přibližně rok, co jsme testovali jeden z prvních ultra přenosných (kapesních) projektorů od 3M. Dnes se podíváme na dalšího zástupce této kategorie, tentokrát z produkce společnosti Sapphire, která je u nás známa jako producent grafických karet.
Kapitoly článku:
  1. Projektor do kapsy: Sapphire Mini Projector 101
  2. Jak to funguje, výdrž akumulátoru
  3. Výkon a celkové hodnocení

Po otevření krabice s projektorem jsme uvnitř našli dvě menší samostatné krabičky. Jedna obsahuje projektor, stolní stativ (tripod), Li-Ion akumulátor, transportní měkké pouzdro a několik propojovacích kabelů. V té druhé je schován napájecí adaptér spolu s dalšími kabely. Sapphire Mini Projector 101 se už na první pohled liší od konkurentů jiných značek tím, že jeho optiku chrání praktický pevný kryt, který lze snadno vysunout, když potřebujete projektor použít.


Součástí balení je i praktický transportní vak.


Čočka je tak chráněna proti prachu a poškození v době, kdy přístroj nepoužíváte, což je užitečné zejména při jeho transportu. Praktický je také přenosný vak, do kterého lze přístroj schovat a chránit ho tak před nárazy, prachem a jinými neblahými vlivy.
Čočku projektoru chrání posouvací krytka.

Tělo projektoru o rozměrech 116 × 50 × 18 mm a hmotnosti pouhých 103 g je vyrobeno převážně z černého matného plastu. Horní deska, do které je zasazeno zaostřovací kolečko a křížový ovladač, má hladkou a velmi lesklou povrchovou úpravu. Design zařízení hodnotíme jako povedený, avšak lesklá část se během manipulace snadno „upatlá“, což jistě zná nejeden majitel mobilního telefonu. Přestože je obal plastový, zdá se být vcelku robustní, kryt baterie se trochu hýbe, ale jen při vyvinutí většího tlaku.
Projektor má v plastovém těle mnoho větracích otvorů.

V přední části projektoru je mnoho větracích otvorů, které sahají až do poloviny jeho pouzdra, na čelní stěně najdete kromě dalších větracích otvorů také promítací čočku a ovládání její krytky. Posuvný hlavní vypínač je umístěn na pravém boku projektoru. Na zadní stěně je konektor pro napájecí adaptér a port pro připojení zdrojů signálu (speciální 24pinový konektor).

Z technických specifikací uvedených v tabulce níže je patrné, že ani tento kapesní model zatím neudělá žádnou díru do světa – nativní rozlišení 640 × 480 px, kontrast 200:1 a světelný tok 14 ANSI lumenů jsou poměrně skromné parametry, které více méně korespondují s obdobnými modely jiných značek.

Sapphire Mini Projector 101 - technické parametry
Technologie promítáníLCoS s LED podsvětlením
Svítivost14 ANSI lumenů
Kontrast200:1
Životnost LED20 000 hodin
Nativní rozlišení640 × 480 px, poměr stran 4:3
Velikost obrazu17.8–165 cm (7"65")
Vzdálenost od promítací plochy0,21–1,97 m
Velikost obrazu ze vzdálenosti 1 m83 cm (32,7")
Vstupní rozhraníVGA (D-sub 15 pin), AV in (RCA), iPod/iPhone adaptér
NapájeníDC 5V/2A, AC 110240 V
AkumulátorNabíjecí Li-ion 3,7 V/1200 mAh, typ NP60
ReproduktorIntegrovaný 2 × 0,5 W
Rozměry (š × v × h)116 × 50 × 18 mm
Hmotnost103 g


Příslušenství


Jak už bylo zmíněno v úvodu, projektor je doplněn bohatým příslušenstvím – kromě VGA kabelu pro připojení k počítači/notebooku a kompozitního (3 × CINCH) kabelu (včetně zvuku) najdete přiložený také certifikovaný adaptér pro komunikaci s přístroji iPod a iPhone, do kterého lze připojit ještě USB kabel (pro dobíjení iPodu), a také AV kabel pro komunikaci s některými telefony Nokia (vybavenými TRRS zásuvkou).


V příslušenství nechybí certifikovaný adaptér pro iPod/iPhone.

Použitý Li-Ion akumulátor typu NP-60 se běžně vyskytuje i v jiných přístrojích, zejména v digitálních fotoaparátech. Vyrábí ho hned několik světových výrobců a je běžně k sehnání i u nás (zatím však jen s kapacitou 1050 mAh), firma Sapphire náhradní akumulátory k projektoru nedodává.


Projektor je napájen akumulátorem NP60, který dnes využívají i některé fotoaparáty.
reklama
reklama