www.tvfreak.cz
>
>
>

Přenosná HD „televizka“ Evolve Fantasy

Přenosná HD „televizka“ Evolve Fantasy
, , recenze
Také jste už řešili otázku, zda koupit set-top-box nebo rovnou nový televizor? Přenosný přístroj v dnešním testu je menší než většina set-top-boxů, poradí si s HDTV signálem, má HDMI výstup a také vestavěný akumulátor. Někdo by si ho spletl s fotorámečkem.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Přenosná HD „televizka“ Evolve Fantasy
  2. Dívame se na televizi
  3. Multimédia a obrázky
  4. Závěrečné hodnocení
reklama
Evolve Fantasy je přenosná LCD televize s úhlopříčkou 10,1" (25,65 cm) vybavená vestavěným akumulátorem. Zařízení umožňuje nejen sledování DVB-T, ale také přehrávání mnoha multimediálních formátů z USB flash disku nebo karet SD/MMC/Memory Stick. Disponuje i HDMI a AV (kompozitním) výstupem, stejně jako konektorem sloužícím pro připojení sluchátek.


Nativní rozlišení 10,1" LCD obrazovky je 800 × 480 obrazových bodů.
-klikněte pro větší obrázek-


Po otevření krabice v ní naleznete nejen LCD televizi, ale i nezbytné dálkové ovládání, krátkou prutovou anténu, nabíjecí adaptér na 230 V, a navíc i adaptér do autozapalovače a speciální kabelovou redukci AV → Cinch. Dále v balení najdete jednoduchý, ale chytře vymyšlený stojánek, díky kterému si Evolve Fantasy můžete postavit na stůl.

Při pohledu na televizi z čelní strany se nabízí myšlenka, že se výrobce nechal inspirovat u Applu, konkrétně u tabletu iPad. Vzhled je bezesporu elegantní. I ovládací prvky jsou rozmístěny na zadní straně zařízení v horní části, takže nijak nenarušují celistvost designu. Počet tlačítek na zadním panelu a jejich rozložení tvoří opravdu jen základní a nouzovou volbu ve chvíli, kdy nebude z jakéhokoliv důvodu možné použít dálkové ovládání.


V zadních vykrojených částech jsou umístěny všechny konektory a hlavní vypínač přístroje, nahoře uprostřed jsou základní ovládací ítlačítka.
- pro zvětšení klikněte -

I když odhlédneme od ergonomie, plnohodnotně ovládat a využít všech dostupných funkcí jen s pomocí tlačítek na přístroji prostě nelze. Ve vykrojených částech za LCD obrazovkou má přístroj po obou stranách veškeré konektory (slot čtečky karet, USB 2.0 port, HDMI výstup, kompozitní AV výstup, výstup pro sluchátka) a také posuvný přepínač, kterým se televize zapíná.

Spínač je nutno při zapínání docela „lovit“. Z obou stran je totiž obklopen konektorem napájení a výstupem pro sluchátka. Pokud oba konektory využijete, je zapínání spínačem naslepo poměrně problematické. Tato komplikace odpadá, pokud budete nechávat přístroj místo vypnutého stavu jen v „pohotovostním režimu“, kdy ho lze zapínat dálkovým ovladačem.


Umístění a provedení vypínače není přiliš praktické, mezi připojenými kabely je doslova utopený.

Zapnutí přístroje pomocí spínače trvá poměrně dlouho, cca 17 sekund. Pokud byla televize vypnuta pomocí dálkového ovládání, „nabíhá“ do dvou sekund. Tato rychlost je způsobena i tím, že se ve skutečnosti o žádný pohotovostní režim nejedná. Prostě se jen vypne LCD.

Pokud máte připojen externí monitor přes HDMI, i po „vypnutí“ se na něm stále objevuje obraz! Sice se v pravidelných intervalech zasekává a rozpadá, ale dokonce lze i přepínat kanály a procházet/upravovat nastavení v OSD menu.

Dálkové ovládání je, bohužel, kapitolou samou pro sebe. Pokud odhlédneme od opravdu letitého designu a neergonimického tvaru, je asi největším problémem rozmístění ovládacích prvků a jejich přiřazení jednotlivým funkcím. Např. – pro zapnutí a vypnutí je použito nenápadné černé tlačítko „SWITCH“, umístěné v první řadě mezi tlačítky „INFO“ a „TV/Radio“. Po jejich levé straně je umístěno výrazné červené tlačítko s funkcí „MUTE“.


Dálkové ovládání má poměrně netradiční rozložení tlačítek (rovnoměrná matice 4 × 10) a jejich funkcí, což může zpočátku uživatele dost mást.
- pro zvětšení klikněte -

I přesto lze na ovladači vypozorovat snahu o rozdělení ovládacích prvků do logických celků. To je provedeno (místy nepříliš nelogickým) barevným odlišením tlačítek a podbarvením číselníku. Bohužel, ani číselné klávesy nejsou vyvedeny v obvyklém rozložení. Naštěstí je alespoň na téměř každé obrazovce českého menu umístěna nápověda, která vám říká, co které tlačítko znamená. Češtinu ale nenaleznete úplně všude. Na některé zvláště málo používané dialogy výrobce pozapoměl.
reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala