www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Premiérový střih videa: Adobe Premiere Elements 7

Premiérový střih videa: Adobe Premiere Elements 7
, , recenze
Adobe se vždy raději zajímalo o profesionální "střihače", ale jak se rozrůstá zájem o domácí zpracování videa, tak se rozhodla nenechat tento segment ležet ladem. Využilo zavedeného jména Premiere a s dodatkem Elements 7 se snaží oslovit široké spektrum zákazníků.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Na Premiere Elements jsem se velmi těšil, protože jsem čekal něco podobného, jako udělal Sony s Vegas Studiem, tedy v podstatě jen okleštěnou verzi o nějaké (pro domácího uživatele nedůležité) funkce. Zpočátku jsem byl trochu zklamán, protože to tak není, a Premiere Elements lze srovnávat spíše s Pinnacle Studiem nebo Corel VideoStudiem. To ale samozřejmě není na závadu, je to jen otázka požadavků zákazníka.

Do mých rukou nakonec dorazilo společné balení Premiere Elements 7 a Photoshop Elements 7, což je výhodné nejen cenově, ale i prakticky. Upravovat fotografie se dnes určitě hodí každému. Papírová krabice je docela velká (velikost listu papíru A4), uvnitř je ještě jedna kartonová, která obsahuje veškeré příslušenství.


Balení Premiere Elements a Photoshop Elements

Konkrétně jsou to dva disky, jeden s Premiere Elements a druhý s Photoshop Elements, ale zabalené v klasickém DVD-Video obalu (na obrázku vpravo nahoře). Je zde také velký návod na používání Using Adobe Premiere Elements 7 v angličtině (je i na disku v elektronické podobě v PDF), krátký návod na Premiere Elements a Photoshop Elements a informace o registraci.


Obsah balení

Oba disky jsou ve společném obalu, Premiere Elements používá DVD disk a Photoshop Elements je na CD.


Návod na Premiere Elements a instalační disky

My se dále budeme věnovat pouze Premiere Elements 7, protože Photoshop Elements přesahuje rámec tohoto serveru. Po instalaci zabere samotný Premiere Elements 7 na disku 4,3 GB, z toho DVD Templates mají 2,4 GB a Movie Themes 1,1 GB, samotný program zabírá přibližně 750 MB.

DVD Templates a Movie Themes jsou soubory různých tematických okruhů, skládajících se většinou z MPG videa, MP3 nahrávek a obrázků ve formátu Photoshopu PSD, které lze použít pro naši tvorbu. Většina je ve standardním rozlišení, část je v HD rozlišení, respektive v HDV rozlišení, protože mají rozlišení 1440x1080 bodů.

Požadavky na systém jsou v podstatě shodné jako u plného Premiere, tedy procesor s podporou SSE2 instrukcí, pro práci s SD rozlišením minimálně 1,8 GHz a pro HDV a Blu-ray alespoň 3 GHz a pro AVCHD je vyžadován dvoujádrový procesor. Nepočítejte tedy, že si program nainstalujete na straší počítač.

Požadavek na paměť je sice jen 512 MB pro SD, ale pro HD už 2 GB, to ale platí pro Windows XP, pokud pojedete na Vistách, tak minimální požadavek je 1 GB.

Software zvládne import mnoha formátů, od "malých" ASF, WMA, WMV, 3GP, SWF až po AVI, MOV, DV, MPEG, H.264, AVCHD, HDV, MOD a TOD (z kamer JVC Everio) a různé typy obrázků. Exportovat ale nedokáže všechny, nelze například vytvářet AVCHD, MOD a TOD, neumí rovněž SWF, ale umí FLV. Je prostě udělán na tvorbu optických disků a různých internetových video formátů. Pro podporu MOV a 3GP vyžaduje instalaci Apple Quicktime.
reklama
Nejnovější články
Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu Netflix vylepšuje rodičovskou kontrolu nejen zavedením PINu
Netflix chce být konkurenceschopnější mezi streamovacími službami, které nabízí mnoho obsahu i pro děti, a proto se rozhodl dále vylepšit svou rodičovskou kontrolu. Zavádí např. PIN nebo vylepšené filtry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018 LG přidá AirPlay 2 a HomeKit i na televize z roku 2018
LG rozšíří podporu technologií AirPlay 2 a HomeKit na modely televizorů z roku 2018, ačkoliv byla původně avizovaná pouze pro modely od roku 2020. Podpora bude přidána prostřednictvím budoucí aktualizace.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
6.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala