Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení

, , recenze
MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení
Dnes se podíváme na zoubek přístroji z kategorie multimediálních přehrávačů, který nese označení Mvix MX-780HD Wireless Multimedia Player. Název mluví sám za sebe a lze z něj vydedukovat, že přehrávač si poradí s HD videem a podporuje rozhraní Wi-Fi pro přenos videa do TV. To ale není zdaleka vše. V recenzi se dozvíte, že některé funkce jsou skutečně zajímavé.
MVIX MX-780HD: multimédia v kompaktním balení

Závěr


Po testu přehrávače Netgear Digital Enterainer HD EVA8000 jsem byl zvědavý na test dnešního kousku. EVA nasadila laťku poměrně vysoko, zejména svou vymazlenou internetovou částí. Dnes testovaný přehrávač Mvix MX-780HD nemá internetovou část tak obsáhlou jako EVA, ale vynahrazuje si to v jiných oblastech.

Stejně jako EVA je tento přehrávač primárně určen jako přehrávač multimédií uložených v zařízeních domácí sítě, v případě Mvixu také z jeho interního pevného disku, tedy pokud si ho nainstalujete. Zde je první oblast, kde má Mvix navrch, podle specifikací lze umístit do přehrávače HDD o velikosti až 750 GB. Předpokládám, že velikost je omezena ve firmwaru a vydáním nového by nejspíše nebyl problém přidat podporu pro větší disky.

Jinou příjemnou "featurkou" je podpora NDAS (Network Direct Attached Storage). Díky tomu lze Mvix provozovat jako síťové úložiště, dokonce i pro zálohu počítače.Dalším bonusem je možnost přehrávání hudby bez použití zobrazovacího zařízení. Umožňuje to totiž LCD na přístroji, které dokáže zobrazit vše potřebné pro její bezproblémové přehrávání.

Abychom jen nechválili, na Mvixu lze najít také několik mušek. První z nich je občasné zamrznutí přístroje po startu - nelze se pohybovat v menu, ale tlačítkem na přístroji ho lze vypnout. V případě této situace musíte přístroj odpojit od napájecího adaptéru a vybít, jinak po opětovném spuštění dojde opět k zamrznutí, týká se to firmwaru 2.0.0 i posledního 2.0.3.

Menší nepříjemností jsou nezobrazované názvy u některých položek v menu na LCD Mvixu, menu zobrazovaného na obrazovce televize se to netýká.

Poslední nepříjemností, kterou bych ještě vyzdvihl, je "české menu". Od firmwaru 2.0.0 je v nastavení možnost vybrat češtinu, což by bylo fajn, bohužel po jejím výběru menu zůstane v angličtině, platí to i pro firmware 2.0.3.


Velikost
Nepodporuje GMC u DivX a Xvid
Podpora DivX, Xvid a HD videa
Nemá české menu
České titulky
Občasné zamrzání při startu
Možnost instalace HDD
Špatně navázatelné připojení Wi-Fi
Rozhraní HDMI
Ikona Odkaz na databázi
Podpora NDAS
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 5 500 Kč s DPH


Pokud výrobce ještě doladí firmware a opraví výše zmíněné nedostatky, bude tento přehrávač ještě více konkurenceschopný, než je v současnosti. Mvix HD Media Player je totiž opravdu dobrým přehrávačem multimédií a zejména díky instalaci HDD s nahraným množstvím filmů, hudby či fotografií, se může stát neocenitelným přítelem ve vašem obývacím pokoji a nabídnout vám zpříjemnění chvil oddechu.

Za zapůjčení přístroje Mvix MX-780HD děkujeme firmě Umax.