Evolve Solaris: Android a multimédia?

Evolve Solaris: Android a multimédia?
, , recenze
Výrobci multimediálních center jsou spíše opatrní a rádi se drží osvědčeného. Naproti tomu Evolve s modelem Solaris zkouší neprobádané vody Androidu. K tomu přidává interní pevný disk, Gbit LAN nebo USB 3.0. Jak tohle dopadne?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Evolve Solaris: Android a multimédia?
 2. Specifikace přístroje
 3. Menu ovládání
 4. Testy
 5. Závěr
reklama
Společnost Evolve se v poslední době těší poměrně velké oblibě a po jejích modelech je celkem velká sháňka. Ostatně model Solaris putoval do redakce několik týdnů. Nicméně dnes tu již stojí připravený a je na čase jej pořádně otestovat, nebo ne? Dřív, než začnu s vybalováním a posuzováním, pojďme si přiblížit, jak to s Androidem vypadá. Google již před několika lety dorazil s myšlenkou otevřeného operačního systému, který dá výrobcům zadarmo a ti jej budou náležitě rozvíjet. Bohužel tuto ideu pochopilo jen málo z nich a ve značné řadě výrobků byl Android nahrán do levných, nedoladěných a ve výsledku nepoužitelných zařízení. Doufejme, že v případě Solarisu to nebude podobné.Uvědomělejší výrobci se snaží vytvořit si na trhu jakousi identitu a je dobré začít již prodejním balením. U Evolve již v minulosti zvolili černé pozadí v kombinaci s plameny a místy růžovými nápisy. Díky tomu jejich výrobky v obchodě s elektrem jen tak nepřehlédnete.
- klikněte pro zvětšení -


Po vybalení vám na stole přistane poměrně velký a robustní přístroj, to je tedy zejména kvůli internímu 3,5“ pevnému disku. Svrchní část a boky tvoří jednotný hliníkový blok a zbytek je tvořen plastovými díly. Ve výsledku ale tyto části zapadají jedna do druhé a Evolve Solaris je díky nim dostatečně pevný.
- klikněte pro zvětšení -


Přední strana přístroje je jako u valné většiny konkurence v plastovém provedení. Najdeme zde stavovou ikonu v podobě panáčka Android, ten se podle stavu přehrávače zabarvuje. Bohužel zde není žádný LCD panel, takže bez televize si hudbu nepustíme. Zapomenout nesmím také na infračervenou diodu pro dálkový ovladač.
- klikněte pro zvětšení -


Oba boky přehrávače vypadají na první pohled bez konektorů a u toho levého tento předpoklad platí. Na pravé straně však výrobce připravil slot pro paměťovou kartu typu SD. Každopádně její místo by mělo být spíše vepředu. Takto zbytečně neumožňuje vsunout přístroj do těsnějšího prostoru.
- klikněte pro zvětšení -


Zapojovat budeme jako vždy do zadního panelu přístroje. Zleva máme připravený Ethernet, dále dvojici USB portů v generaci 2.0, následuje HDMI a majitelé starších televizorů jistě ocení „klasické“ zapojení přes cinche. Pro zapojení digitálního přenosu zvuku lze kromě HDMI využít ještě koaxiální výstup, tak trochu mi zde ale chybí poměrně oblíbená optická varianta. Na závěr zmíním USB 3.0 ve verzi slave a bohužel také ventilátor.
- klikněte pro zvětšení -


Přehled osazených konektorů:
 • HDMI 1.3a
 • Kompozitní výstup
 • Komponentní výstup
 • Digitální koaxiální a optický audio výstup
 • 2x USB 2.0 (host), 1x 3.0 (slave)
 • Čtečka karet (SD/MMC)
 • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)

Balení, které dorazilo do redakce, nám toho příliš mnoho nenabídne. Pokud se cestou něco neodpařilo, tak počítejte se zdrojem, USB propojovacím kabelem (PC -> Evolve) a velmi stručným českým manuálem. No mohlo by toho být více, ale tak snad příště u dražších modelů.

Dálkový ovladač nevypadá na rozdíl od konkurentů jako vzatý přes kopírák a je zde vidět určitá „vlastní“ práce. Potěšující je také délka, díky které je možné dosáhnout prakticky na oba konce a ovládat tak veškeré funkce. Nicméně jednu připomínku bych měl a tu bych rovnou rád adresoval většině chytrých multimediálních přístrojů.
- klikněte pro zvětšení -
- klikněte pro zvětšení -


Výrobci k nim totiž přibalují televizní ovladače, které však obsahují minimum tlačítek použitelných pro ovládání daného přístroje. To pochopili například tvůrci Boxee Box, avšak těm ostatním to stále utíká. Takže pokud jste se u Evolve Solaris těšili na internet, zkuste si chvíli svůj PC prohlížeč ovládat skrze dálku od televize. Moc pohodlné to není, že?
reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala