Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Epson EB-W6: mobilní WXGA projektor

, , recenze
Epson EB-W6: mobilní WXGA projektor
Epson EB-W6 je dostupný mobilní projektor určený pro prezentace. S cenou těsně pod 20 000 Kč vč. DPH, specifikací a rozlišením 1280x800 px jej lze zařadit i mezi levné domácí filmové projektory. Zapadne do této kategorie v našem praktickém testu?

Epson EB-W6: mobilní WXGA projektor
Kapitoly článku:
  1. Epson EB-W6: mobilní WXGA projektor
  2. Menu
  3. Zkušenosti a závěr
Epson je výrobce s jednou z nejširších nabídek 3LCD projektorů na trhu. Však také tuto technologii v roce 1989 firma představila. My se dnes po více jak dvaceti letech podíváme na jednoho z jejích zástupců této technologie. Epson EB-W6 patří do série EB, která v současné době čítá dvanáct modelů s cenami od 15 000 Kč do 95 000 Kč. W6 s cenou okolo 20 000 Kč s DPH tedy patří k těm levnějším z této řady.

Epson EB-W6 je vyroben z bílého a šedého plastu. Setkal jsem se s názory, že projektor je vizuálně nepěkný, mně osobně svými bílými plasty připomíná šicí stroje či kuchyňské vybavení. Na druhou stranu se od ostatních projektorů odlišuje a určitě si svojí bílo-šedou barvou a pastelovými barvami na tlačítkách najde svoje příznivce. Když jsme zmínili tlačítka, ty najdete na vrchní straně. Je zde křížový ovladač, tlačítka pro ovládání menu i výběr zdroje signálu. Jediné tlačítko, které není dublováno na přístroji ani v menu, je digitální zoom. Ten lze ovládat pouze z dálkového ovládání.

Na přední straně přístroje najdete optiku, která je částečně zapuštěna do přístroje. Před optikou najdete krytku, která po zavření ztlumí reproduktor a vypne lampu. Bohužel to také znamená, že optika nemá Lens Shift. Ostřící a zoom kroužky jsou na optice.Video a audio konektory najdete klasicky na zadní části projektoru. Zajímavý je USB vstup a čtečka SD karet (s přibalenou redukci na mikro SD karty). Oboje slouží k přehrávání fotek pomocí interního softwaru projektoru. Prohlížení je rychlé a intuitivní, umí fotky otáčet, přibližovat atd. Prohlížeč si ale poradí pouze s formátem JPEG. Dále už nic překvapivého mezi konektory nenajdeme, snad jen zamrzí absence YPbPr vstupu a vzhledem k mobilnímu určení i obyčejný 3,5 mm audio jack.

Zespodu projektoru je prachový filtr a tři opěrné nohy. Přední je vysouvací až do výšky 3,7 cm, zadní šroubovací do jednoho centimetru.

K projektoru dostanete černou brašnu, manuály, kabel k napájení, VGA kabel a dálkové ovládání.

Název projektoruEpson EB-W6
Zobrazovací technologieLCD (3x 0,56" s MLA)
Nativní rozlišení1280 x 800 pixelů
Svítivost2000 ANSI lumen / 1590 ANSI lumen ECO
Kontrast2000 : 1
Lampa170 W
Životnost lampy3000 hodin
Životnost lampy ECO mód4000 hodin
Optický zoommanuální 1,2 x
Projekční vzdálenost0,84 m až 10,4 m
Udávaná hlučnost28 dB ECO / 35 dB standard
Rozměry (Š - H - V)245 x 92 x 327 mm
Hmotnost2,8 kg
Vstupy / výstupy2x audio cinch, S-Video, kompozitní cinch, HDMI, VGA, 2x USB, SD čtečka karet s MicroSD redukcí
Další schopnostidynamická clona, okamžité vypnutí projektoru, vysoká světelnost s pouze 170 W lampou, vysoká životnost lampy