www.tvfreak.cz
>
>

Egreat A1: levně a dobře?

Egreat A1: levně a dobře?
, , recenze
Produkty Egreat se vždy těšily dobrému poměru ceny a výkonu. Dokáže na tuto historii navázat model A1 se čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Android, nebo se naopak ocitneme kdesi na půli cesty?
K oblíbeným
reklama
Android se pomalu stává majoritním hráčem i na poli multimediálních center a model A1 na něj také vsadil. Ostatně vzhledem k použití čipsetu s architekturou ARM nebylo příliš jiných možností. Egreat se snažil klasický Android upravit vlastní grafickou nadstavbou a jak se mu to povedlo, si povíme v následujících odstavcích.
Kvituji, že se výrobce nenechal strhnout k obrazovce plné miniaturních ikonek či naopak hromadě nevyužitého prostoru. Domovská obrazovka obsahuje nejčastěji používané aplikace jako XBMC (Kodi), YouTube, Chrome či Netflix. Další si můžete stáhnout z Google Play a následně si je přidat. Jak jsem se obával práce s ovladačem, v tomto menu funguje obstojně.
Aplikací je v základu celkem 32 a pokrývají všechny podstatné činnosti spjaté s moderním multimediálním centrem. Samozřejmě, pokud vám některé nevyhovují, můžete si dodatečně stáhnout vlastní favority. Vše je jednoduché a přehledné, tak by to mělo být u této kategorie zařízení naprostým standardem.


Správce souborů


Vzhledem k absenci interního disku bude nutné vaši kolekci multimédií dostat do Egreat A1 externě a k tomu by měl posloužit již připravený správce souborů, který na domovské obrazovce naleznete pod největší ikonou „Media Player“. Tedy je to spíše přehrávač, ale v jeho úvodu musíte nejdříve zvolit zdroj.

Využití USB disků funguje na jedničku a externí disky jsou načteny poměrně rychle. Bohužel v případě síťových disků odmítne správce načíst ostatní zařízení na síti a pouze vyhodí chybovou hlášku. Čas od času se rozhraní umoudří a síťové disky vyhledá, nicméně pokus o připojení skončí stejnou hláškou. Vzhledem k tomu, že ostatní zařízení (včetně Xtreamer SW4) s tím problém nemají, vidím chybu ve firmware.


Nastavení přístroje


Ačkoliv se většina parametrů v dnešní době snaží nastavit sama, je čas od času vhodné zabrousit do nastavení a provést manuální úpravu. Hlavní obrazovka nastavení Egreat A1 vypadá až děsivě stroze a i uvnitř jednotlivých nabídek máte k dispozici jen to základní.

Pokud budete chtít např. provést korekci obrazu, musíte se spolehnout spíše na televizor, neboť na přehrávači nastavíte pouze rozlišení a roztažení menu. Stejně tak bych v případě sítě ocenil ruční přidání síťových disků, neboť s tím má Egreat A1 v automatickém režimu problémy.
Práce s účty a další nastavení vás přesune do klasického Androida a stejně jako jsem minule tuto vlastnost kritizoval u Xtreamer SideWinder 4, musím se nad tímto řešením pozastavit i zde. Doufám, že Egreat do budoucna přepínání do této části prakticky eliminuje. 

reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala