www.tvfreak.cz
>
>
>

Dreambox DM 8000 HD PVR: blíže ke hvězdám?

Dreambox DM 8000 HD PVR: blíže ke hvězdám?
, , recenze
Dnes přinášíme opravdovou třešničku v podobě satelitního set-top-boxu Dreambox DM 8000 HD PVR. Jde o vlajkovou loď německé společnosti Dream Multimedia. Kombinuje v sobě 4 tunery s podporou vysokého rozlišení a funkce PVR přijímače. To ale není zdaleka vše.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme naznačovali v 1. kapitole, k odkrytování kovového šasi musíme uvolnit několik šroubků. Konkrétně se jedná o jeden jistící na zadním panelu nahoře zhruba uprostřed. Další čtyři zajišťují fixování bočních ploch k hlavní konstrukci a jsou rozmístěny po stranách vždy dva a dva. Jak je patrné z prvního snímku, šroubky jsou ukryty pod plastovými boky, které musíte manuálně vysunout. Při nesprávné manipulaci může dojít k vylomení drážek, na nichž vše drží. Proto musíte postupovat pomalu a opatrně, a to zejména při opětovném nasazování.


- Vysunutí bočních plastových krytek (klikněte pro zvětšení) -

Po sundání bočních záslepek a uvolnění zmiňovaných šroubků lze celé šasi odklopit směrem vzhůru, přičemž ho zároveň lehce poodsuneme od čelního panelu. Až nyní ho můžeme celé odebrat a nahlédnout na hardwarovou výbavu pod kapotou. Hned na začátek je potřeba napsat, že vnitřního prostoru má Dreambox DM 8000 HD PVR opravdu dost a dost.


- Uvolnění šroubků po stranách a odklopení kovového šasi (klikněte pro zvětšení) -

Na hlavní konstrukci je zhruba uprostřed pozice pro umístění 3,5" pevného disku s možností upevnit ventilátor 60×60 mm s řízením otáček podle aktuální teploty. Pod ní se ukrývá černý žebrovaný chladič s mikroprocesorem společnosti Broadcom. Zmiňovaný FAN bychom spíše uvítali blíže největšímu původci tepla, a to zdroji. V levém dolním rohu je pozice pro uložení SlimLine DVD mechaniky. Úplně vpravo je plošný spoj s napájecím obvodem a vedle něj už následuje poměrně velká základní deska. Ta na sobě nese několik zajímavých prvků, na které se podíváme prostřednictvím detailních výřezů.


- Horní pohled na celé zařízení (klikněte pro zvětšení) -

Na prvním jsme zachytili již uvedenou oblast s napájením. Na vstupní části je vidět dvojici kondenzátorů podobající se uznávané značce Nippon Chemi-Con. Při bližším pohledu zjišťujeme, že se jedná o sérii KXG (250 V) společnosti United Chemi-Con, což je divize Nipponu. Podobně bychom mohli spatřit sérii KY (10 V) úplně vlevo nahoře. Za zmínku stojí také čtveřice kondenzátorů průměrné značky Lelon série RXK pod hliníkovým chladičem.


- Detail napájecí části (klikněte pro zvětšení) -

Druhý přináší pohled na integrovanou Wi-Fi kartu zapojenou prostřednictvím sběrnice mini-PCI. V horní části přiložené fotografie jsou vidět vývody pro antény. Přístup k celému modulu je celkem dobrý a výměna není nijak složitá.


- Detail na integrovaný Wi-Fi modul (klikněte pro zvětšení) -

Další snímek dokumentuje několik zajímavých čipů. Pokud bychom začali vlevo dole, k vidění je řadič paměťových karet Alcor Micro AU6375. Nad ním se úplně nahoře nachází programovatelný controller Xilinx Spartan-3E FPGA - XC3S500E. Napravo od něj je jeden z šesti paměťových modulů Elpida E5116AJBG-6E-E, přičemž ostatní jsou dobře dohledatelné na snímku horního pohledu celého zařízení. Pomyslný čtverec uzavírá Flash EPROM M27W401 výrobce ST Microelectronics. Pokud se podivujete nad znečištěním některých částí plošného spoje, to je způsobené nejspíše určitou formou lepidla, kterým výrobce zafixoval SIM modul.


- V detailu řadič paměťových karet Alcor Micro AU6375 vlevo dole a EPROM ST Microelectronics vpravo dole (klikněte pro zvětšení) -

Poslední zastávkou je část s tunery a čipem Broadcom BCM4501. Jde o plně integrované duální řešení pro satelitní přijímače. Ideálně se hodí pro novou generaci těchto zařízení v kombinaci PVR nebo integrovaných multifunkčních domácích center. Samozřejmě u něj musíme počítat s podporou normy DVB-S/S2. Mimo to jsou na desce také dvě PCI Express sběrnice představující volitelné pozice pro standardy DVB-S/C/T. Vpravo dole jsou zachyceny ještě určité napěťové převodníky.


- Detail na oblast tunerů (klikněte pro zvětšení) -

Následují kapitoly zaměřené na praktický provoz přijímače, kde sumarizujeme naše poznatky z praxe.


reklama
Nejnovější články
Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9 Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro
Čínské Xiaomi představuje další nové produkty a těmi je dvojice chytrých televizí Mi TV 5 a pokročilejší verze Mi TV 5 Pro. Ty budou prodávány s úhlopříčkami 55" až 75" a v případě verze Pro půjde o QLED panel.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny
Už jen pouhé čtyři dny nás dělí od uvedení nového seriálu s motivy Hvězdných válek (Star Wars). Ponese název The Mandalorian a bude vyprávět příběhy osamělého nájemného zabijáka po pádu Impéria.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem
Už dlouho víme, že Netflix připravuje seriál The Witcher (Zaklínač), který by se měl představit ještě letos. Nyní už víme, že to bude 20. prosince díky dalšímu traileru, který byl uvolněn k seriálu. A vy se na něj nyní můžete podívat.
5.11.2019, aktualita, Milan Šurkala