Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

DI-WAY ICE-7000HD: další čínské dvojče

, , recenze
DI-WAY ICE-7000HD: další čínské dvojče
Zařízení DI-WAY ICE-7000 HD se nápadně podobá nedávno testovanému přijímači Evolve BlackStar HD. Na první pohled se liší jen logem značky na přístroji i dálkovém ovládání. Je to pouze zdání při letmém pohledu, nebo mají oba přístroje společného mnohem víc?
DI-WAY ICE-7000HD: další čínské dvojče
Základní charakteristiky a technické parametry satelitního přijímače DI-WAY ICE-7000 HD jsou skutečně shodné s nedávno testovaným Evolve BlackStar HD. Přístroj přijímá satelitní TV vysílání ve standardním (SD) i ve vysokém (HD) rozlišení s kódováním obrazu MPEG-2 a MPEG-4 AVC/H.264 v normách DVB-S/S2. Naladit je možné televizní i rozhlasové stanice.Pro příjem kódovaných programů je vybaven integrovanou originální čtečkou Irdeto, která je kompatibilní s dekódovacími kartami Skylink ICE a Skylink HD. Jiné české satelitní televize si s tímto přijímačem zatím neprohlédnete, neboť ty neoperují s kódováním Irdeto. Do budoucna lze však očekávat, že se k tomuto systému přikloní např. také CS Link.

Vzhled přístroje je prakticky totožný s Evolve BlackStar HD, respektive s čínským originálem značky COSHIP, který je dovážen do Evropy a prodáván pod několika různými značkami. Možná by někdo namítl, jaký má smysl testovat tentýž produkt, jen s jinou nálepkou výrobce na předním panelu a dálkovém ovladači. Odpověď je prostá – u jednotlivých značek se může lišit vyspělost používaného firmwaru, přičemž shodné jsou u přístrojů zejména hardwarové parametry. V neposlední řadě jde také o peníze - různí distributoři mohou prodávat prakticky stejné zařízení za poměrně odlišné ceny v závislosti na odlišné cenové politice různých značek.


Od jiných přístrojů této čínské OEM předlohy se přední panel na první pohled liší pouze odlišným logem značky v pravém horním rohu.
-pro zvětšení obrázku klikněte-

Přednímu panelu vévodí čtyřmístný sedmisegmentový LED displej, který slouží především k zobrazení čísla aktuálně sledovaného kanálu. Napravo od něj je tlačítko pro vyvolání hlavní nabídky, a dále tlačítka pohybu nahoru/dolů (nebo změna hlasitosti), vlevo/vpravo (nebo přepnutí kanálu) v křížovém uspořádání s potvrzovacím tlačítkem „OK“ uprostřed. Vypínač (přepínač do úsporného režimu) je vlevo od displeje, kde je umístěn i snímač signálu DO.

V pravé části je pod otvíracími dvířky slot pro dekódovací kartu Irdeto PI-sys. Možnost instalace jakéhokoliv CI modulu u tohoto zařízení není dostupná. Pod gumovou krytkou vlevo od dvířek je umístěn jediný port USB 2.0 pro připojení externích paměťových médií (záznam vysílání, prohlížení obrázků a fotografií, přehrávání hudby).


Jištění zavíracích dvířek, která chrání integrovanou originální čtečku karet Irdeto, je vyřešeno u značky DI-WAY o něco lépe než u podobného produktu Evolve BlackStar HD.

Zadní panel obsahuje standardní sadu analogových a digitálních konektorů:
  • Vstup a výstup (průchod signálu) satelitní antény.
  • Výstup HDMI (audio/video).
  • Komponentní video výstup (3× RCA).
  • Kompozitní video výstup (1× RCA).
  • Analogový stereo audio výstup (3× RCA).
  • Digitální optický audio výstup.
  • SCART konektor (audio/video) pro připojení TV.
  • Vypínač napájení přístroje.


Rozmístění konektorů na zadním panelu se nijak nevymyká standardu v této kategorii přijímačů, k dispozici všechny důležité analogové i digitální porty (komponentní, kompozitní, HDMI, SCART, digital audio out, analog audio out).
-pro zvětšení obrázku klikněte-


Ve spodní části přijímače je mnoho ventilačních otvorů, které zabezpečují dostatečné chlazení.

Dálkový ovladač je opět zcela shodný s nedávno testovaným přijímačem Evolve BlackStar HD, liší se pouze jiným natištěným logem značky. K dispozici je 48 ovládacích tlačítek s vcelku rozumnými rozestupy a jistým stiskem. I zde se vyskytuje pětice programovatelných tlačítek pro ovládání dalších zařízení (např. televizoru). Způsob naprogramování ovladače je podrobně popsán v uživatelské příručce.


Díky vyhrazené sekci s programovatelnými tlačítky můžete použít dálkové ovládání satelitního přijímače např. také k zapnutí/vypnutí vašeho televizoru či k jiným funkcím.

Technické parametry satelitního přijímače DI-WAY ICE-7000 HD
Počet a typ tunerů1× DVB-S/S2
Kmitočtový rozsah (vstup)950–2150 MHz
Vstupní citlivost (75 Ω)–65 až –25 dBm
DemodulaceQPSK, 8PSK
Symbolová rychlost2–45 MS/s
Napájení LNB V/H 13/18 V (při max. 450 mA)
DiSEqC1.2 + podpora USALS
Dekódování obrazuMPEG-4 AVC (H.264 ) MP@L4, HP@L4,
MPEG-2 MP@ML
Dekódování zvukuMPEG-2 Layer I a II, AC3 Dolby Digital
Rozlišení obrazu1080i, 720p, 576p
Formát obrazu4:3 (Pan & Scan, Letterbox), 16:9
Zvukové módyPravý, levý, stereo
Čtečka karet1× integrovaná čtečka Irdeto
CI slotyne
Audio/video výstupy1× HDMI, 1× TV SCART (RGB, CVBS),
3× CINCH kompozitní + audio,
3× CINCH kompozitní, 1× digitální optický.
Ostatní rozhraní1× USB 2.0 (Host)
Displejčtyřmístný sedmisegmentový (LED)
Napájení100–240 V, 50/60 Hz
Spotřeba22 W (1,6 W v pohotovostním režimu)
Rozměry (š × v × h)280 × 45 × 180 mm
Hmotnost2 kg

Níže je k náhledu několik obrázků přijímače po sejmutí krytu, abyste měli lepší představu o kvalitě jeho dílenského zpracování. V této cenové kategorii mu není příliš co vytknout. Hlavní čip má na sobě nalepený chladič, takže není možné zjistit, o jaký se jedná typ.


Veškerá hlavní elektronika přijímače včetně tuneru a konektorů je umístěna na jediné desce, spínaný napájecí zdroj a modul čtečky karet jsou na samostatných deskách.
-pro zvětšení obrázku klikněte-


Pohled z boku.


Detail desky napájecího zdroje.