www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?

BenQ MW663: ideální do každé domácnosti?
, , recenze
Chcete si užít kino i doma? LCD televize vám svou velikostí nestačí a LED projektory stále nemají tak velký výkon? V tom případě máte jedinou možnost. Klasický projektor s lampou a DLP technologií.
K oblíbeným
reklama

BenQ MW663: celkové hodnocení


Projektor dokázal, že za cenu kolem 12-13 tisíc se dá pořídit kvalitní kus hardwaru. Má dobré barvy, vysoký jas a kontrast a není extrémně hlučný. Tak co víc si přát? Snad jen aby lampy vydržely dvojnásobek toho co dnes. To je ale spíše zbožné přání, než výtka na konkrétní projektor. Lampa pro tento model stojí kolem 3 800 Kč a 2 700 Kč bez modulu. Cena tedy není přemrštěná a roční náklady také ne. Je to dáno tím, že BenQ mění lampy samotné. Tedy bez filtrů což není až tak obvyklé. I když si stále odložte na Vánoce tisícovku na novou lampu.

Asi největším překvapením je téměř totální absence duhového efektu a vysokého kontrastu. Díky tomu vytváří projektor, oproti běžným modelům, o poznání lepší a hlavně ostřejší obraz. Samozřejmě pokud do něj pustíte 1080p signál a dojde k přepočítání na nižší rozlišení, písmo se trochu rozpadá, ale to je docela běžný jev. Filmy jsou stále více než dobré a o to u domácího projektoru přeci jde, ne?
Ocenění TREFA získává projektor BenQ MW663
za dobré barvy, vysoký kontrast a celkově vyvážený produkt.
Logo ocenění je ke stažení zde.


Jsou tedy vůbec nějaké výtky k dnešnímu modelu? Drobné se najdou. Někomu může vadit lesklý černý povrch, co se brzo ušpiní, ale jak často na projektor saháte? Druhá míří k dálkovému ovladači, který má hodně měkká gumová tlačítka a také se brzo ušpiní. Jsou to ovšem jen drobnosti, které celkový dojem nedokážou zkazit. Zkazit zážitek může snad jen vyšší inputlag (40 ms). Pokud patříte mezi náruživé hráče FPS her, raději si zvolte (třeba podle našich doporučených produktů) nějaký TN monitor. Ale to je obecná rada.

Naopak ty důležité vlastnosti jako barevné podání, kontrast, jas a hlučnost jsou na vysoké úrovni. A právě proto si vysloužil naše ocenění TREFA. Jediné přání by směřovalo k Full HD rozlišení. Ale to je už jiná cenová kategorie.
 
Pokud si pořídíte tento projektor na domácí použití, připravte si dobrou reprosoustavu a pořádný balík popkornu. Strávíte totiž u něj mnoho hodin. U her se však připravte na inputlag.
 
 

Projektor je vhodný pro:


1) Domácí projektor na filmy
2) Jako prezentační projektor do zasedaček


Plusy


Vysoký jas lampy
+ Velmi dobré barevné podání
+ Široké nastavení v OSD
+ Obraz bez duhového efektu
+ Přijatelná hlučnost
+ Režim SmartEco funguje u filmů skvěle
 
 

Minusy


- Zvuk jen jako záloha, ne pro časté použití
- Inputlag
- Dálkový ovladač by mohl mít lépe zpracovaná tlačítka

 
Za zapůjčení projektoru BenQ MW663 děkujeme BenQ.
 

Cena v době testování: cca 13 200 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte projektor BenQ MW663?
V anketě šlo hlasovat od 20.11.2013 do 18.10.2014. Počet hlasujících: 1
Výborný 100 % 100% Průměrný 0 % Špatný 0 %
Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala